Dziś mamy 23 sierpnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 sierpnia 2024

Sprawa przeciwko rodzinie zastępczej z Trzeciewnicy. Nadal w toku

fot. freepik

fot. freepik

Sądowy proces w sprawie znęcania się nad dziećmi przez małżeństwo #z Trzeciewnicy trwa. Na jakim jest etapie?

Przypomnijmy. W maju ubiegłego roku doszło do zatrzymania rodziców zastępczych w miejscowości Łęgowo, w powiecie wągrowieckim. W szkole, na ciele jednego z dzieci zauważono niepokojące obrażenia. W następstwie tego, wszystkie dzieci zostały odebrane i umieszczone w innej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Z kolei wówczas 49-letnia Anna i 58-letni Piotr P. zostali aresztowani. Para ta, wcześniej prowadziła rodzinę zastępczą w Trzeciewnicy, a następnie przenieśli się do Łęgowa w sąsiednim powiecie. Nadzór nad tą rodziną sprawowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle. Prokuratura Rejonowa w Wągrowcu przedstawiła Annie i Piotrowi P. kilka zarzutów dotyczących znęcania, lekkiego i średniego uszczerbku a zdrowiu, narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo. Zarzuty znęcania dotyczyły siedmiorga dzieci. Za te czyny grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jesienią ubiegłego roku, para stanęła przed wągrowieckim sądem. Sędzia zdecydował o wyłączeniu jawności rozpraw przeciwko rodzicom zastępczym. Posiedzenia odbywają się wciąż za zamkniętymi drzwiami, bowiem sprawa nie zakończyła się.

W sprawie Anny i Piotra P. odbyło się 13 rozpraw, w sprawie nie zapadł wyrok, sprawa jest nadal w toku – przekazała wiceprezes Sądu Rejonowego w Wągrowcu Agnieszka Węgorek. Jak ustaliliśmy, jednocześnie ze sprawą przeciwko małżeństwu, toczyły się rozprawy dotyczące dzieci - tych biologicznych jak i tych, nad którymi państwo P. sprawowali opiekę. W styczniu br. sąd w Wągrowcu podjął decyzję na temat biologicznych małoletnich dzieci pary. – Sąd ograniczył władzę rodzicielską Annie i Piotrowi P. nad małoletnimi dziećmi poprzez nadzór kuratora sądowego – przekazała wiceprezes sądu. Poza tym, prowadzone jest postępowanie opiekuńczo-wychowawcze dotyczące dzieci, które były w pieczy zastępczej. Mimo, że odbyło się kilkanaście rozpraw sądowych dotyczących podejrzanego o przestępstwo małżeństwa. Wyroku nadal nie ma. 

Źródło: 

z dnia 14.08.2024 r.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

"Tracimy szansę rozwojową". "Nie można dopuścić do utraty niepodległości"

Rozmowa z Jerzym Gawędą – lokalnym samorządowcem na temat #aktualnej polityki krajowej i międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Znakowanie napojów alkoholowych. Nowe wytyczne

20 sierpnia 2024 roku wchodzi w życie #rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 lutego 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz. U. 2024 poz. 217), które wprowadza zmiany w zasadach informowania konsumentów na temat napojów alkoholowych.

(czytaj więcej)
0

Chrupiące, kolorowe i pełne witamin. Jak przyrządzać sierpniowe warzywa?

Żywe i intensywne kolory sierpniowych warzyw sprawiają,# że każde danie z ich użyciem smakuje tak dobrze, jak wygląda. Pomarańczowe marchewki, czerwone buraczki, fioletowa cebula, biały kalafior, zielony brokuł, czy multikolorowa kapusta – te niezwykle proste, uprawiane lokalnie i często niedoceniane warzywa to prawdziwa skarbnica smaku i wartości odżywczych. Od wielu lat wykorzystywane są w tradycyjnej polskiej kuchni. Czas odkryć ich pełen potencjał!

(czytaj więcej)
0

Tysiące przedmiotów zgubionych w pociągach. Jak je odzyskać?

Kurtki, dokumenty, telefony komórkowe,# a nawet dywan i saksofon – to tylko niektóre przedmioty postawione przez podróżnych w pociągach POLREGIO.

(czytaj więcej)