Dziś mamy 23 sierpnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2024

Upływa ważny termin. Jutro ostatni dzień na wnioski

fot. archiwum

fot. archiwum

Gmina Mrocza także będzie opracowywała swój plan ogólny. #To niezwykle ważny dokument, na którego treść mają wpływ mieszkańcy. Trwa procedura składania wniosków do planu.

Każdy samorząd ma obowiązek opracować plan ogólny. Jest to dokument, w którym zostaną opisane i wyznaczone tzw. strefy planistyczne. W skrócie - w planie ogólnym znajdą się informacje na temat tego, gdzie zlokalizowana będzie zabudowa mieszkaniowa, usługowa, przemysłowa, strefy rolnicze i inne. Procedura opracowania planu ogólnego jest długotrwała, a kiedy już będzie gotowy projekt tego dokumentu zostanie przyjęty przez rady gmin. Taka procedura trwa już w gminie Mrocza. 1 marca, Rada Miejska w Mroczy podjęła uchwałę dotyczącą przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego. Jeden z etapów, w całej procedurze dotyczy składania wniosków do planu. Mieszkańcy mogą w złożonym wniosku określić, jakie ma być przeznaczenie danego terenu, jakie mają również plany co do swoich nieruchomości, a jaka działalność będzie ich zdaniem niepożądana. Trwa procedura składania takich wniosków przez mieszkańców gminy Mrocza.

Tradycyjnie i elektronicznie
Wioski do planu ogólnego mogą być wnoszone do burmistrza na piśmie. Należy je złożyć, wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza. Możliwe jest również wysłanie wniosków w formie elektronicznej na adres e-mail: urzad@mrocza.pl oraz platformy usług administracji publicznej ePUAP: /v0sicj895c/skrytka. Termin składania wniosków mija 23 sierpnia br. Wnioski muszą być składane na specjalnych formularzach. Są one dostępne w biuletynie informacji publicznej gminy Mrocza. Składając wniosek, należy podać swoje imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania, albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada. Należy wskazać, czy jest się właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem. Można podać również dane kontaktowe do siebie. Składanie wniosków do projektu planu to tylko część całej procedury. Na opracowanie planu gminy mają dwa lata.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Rejestracja BDO
500PLN
0

"Tracimy szansę rozwojową". "Nie można dopuścić do utraty niepodległości"

Rozmowa z Jerzym Gawędą – lokalnym samorządowcem na temat #aktualnej polityki krajowej i międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Znakowanie napojów alkoholowych. Nowe wytyczne

20 sierpnia 2024 roku wchodzi w życie #rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 lutego 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz. U. 2024 poz. 217), które wprowadza zmiany w zasadach informowania konsumentów na temat napojów alkoholowych.

(czytaj więcej)
0

Parki etnograficzne w regionie. Co warto zwiedzić?

Dawne wiejskie zagrody, dziewiętnastowieczny młyn, zabudowa #szeregowa osadników z Holandii, drewniane barki rzeczne – to tylko część z bogatych zbiorów jakie znajdują się na terenie czterech skansenów prowadzonych przez marszałkowskie Muzeum Etnograficzne w Toruniu oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Bogactwo i różnorodność regionów województwa kujawsko-pomorskiego zobaczymy w Kłóbce, Toruniu, Kaszczorku i Wielkiej Nieszawce.

(czytaj więcej)
0

Tysiące przedmiotów zgubionych w pociągach. Jak je odzyskać?

Kurtki, dokumenty, telefony komórkowe,# a nawet dywan i saksofon – to tylko niektóre przedmioty postawione przez podróżnych w pociągach POLREGIO.

(czytaj więcej)