Dziś mamy 23 sierpnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2024

Był tylko jeden kandydat. Mieszkańcy postawili na Tomasza Bagnerowskiego

20 września w świetlicy wiejskiej w Turzynie# odbyło się zebranie sołeckie, podczas którego wybrano sołtysa i radę sołecką na kadencję 2024-2029.

Zebranie poprowadził sekretarz gminy Kcynia Rafał Heftowicz, a towarzyszył mu zastępca burmistrza Adam Kontowicz. Po powołaniu komisji skrutacyjnej w składzie: Tomasz Szczepaniak (przewodniczący), Wojciech Śliwa i Dariusz Dalka, przyszedł czas na podawanie kandydatur. Mieszkańcy wskazali tylko jedną osobę – aktualnego sołtysa. Tomasz Bagnerowski przyjął nominację, a co za tym idzie – przeprowadzono tajne wybory. Tomasz Bagnerowski otrzymał 30 głosów poparcia przy zaledwie 1 przeciw i tym samym rozpocznie on swoją kolejną kadencję w roli sołtysa Turzyna.

Niezmiernie dziękuję za okazane wsparcie. Kiedy pierwszy raz zostałem sołtysem, byłem jeszcze kawalerem i tego czasu miałem zdecydowanie więcej, jednakże skoro ponownie zostałem wybrany, to nadal zamierzam się angażować w życie naszej lokalnej społeczności – zarówno jako sołtys, jak i radny w tej 5-letniej kadencji – powiedział tuż po wyborach nowo wybrany sołtys.

Nieco ciekawiej było w przypadku wyborów rady sołeckiej, która decyzją uczestników zebrania liczyć będzie 6 osób. Kandydatów do rady było jednak 8. Kto został do niej wybrany? Oto wyniki wyborów (6 mieszkańców z największym poparciem zasiliło nowy skład rady sołeckiej Turzyna): Agnieszka Jarecka (24 głosy), Iwona Wiekiera (22 głosy), Emilia Kryger (21 głosów), Sylwia Wojtecka (21 głosów), Kacper Śliwa (19 głosów), Milena Senska (16 głosów), Katarzyna Dubiel (12 głosów), Dawid Hallas (10 głosów).

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Jjj, w dniu 22-08-2024 16:30:53 napisał:

    20 września ;) ktoś tu zna przyszłość ;)

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Mieszkaniec, w dniu 22-08-2024 18:25:01 napisał:

    Ooo Pan prezes muzeum GS.

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Gs, w dniu 22-08-2024 20:15:17 napisał:

    Co to sie z tymi GSami teraz sie dzieje. Syf i ruina.

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Rafi, w dniu 23-08-2024 06:59:15 napisał:

    Zamknąć tą komunę powinni się cieszyć że ktoś chce tam jeszcze pracować. Chodzi mi o Gs

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Praca na wysokości
60PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Budowa magazynów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
KOBIZE
500PLN
0

"Tracimy szansę rozwojową". "Nie można dopuścić do utraty niepodległości"

Rozmowa z Jerzym Gawędą – lokalnym samorządowcem na temat #aktualnej polityki krajowej i międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Znakowanie napojów alkoholowych. Nowe wytyczne

20 sierpnia 2024 roku wchodzi w życie #rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 lutego 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz. U. 2024 poz. 217), które wprowadza zmiany w zasadach informowania konsumentów na temat napojów alkoholowych.

(czytaj więcej)
0

Parki etnograficzne w regionie. Co warto zwiedzić?

Dawne wiejskie zagrody, dziewiętnastowieczny młyn, zabudowa #szeregowa osadników z Holandii, drewniane barki rzeczne – to tylko część z bogatych zbiorów jakie znajdują się na terenie czterech skansenów prowadzonych przez marszałkowskie Muzeum Etnograficzne w Toruniu oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Bogactwo i różnorodność regionów województwa kujawsko-pomorskiego zobaczymy w Kłóbce, Toruniu, Kaszczorku i Wielkiej Nieszawce.

(czytaj więcej)
0

Tysiące przedmiotów zgubionych w pociągach. Jak je odzyskać?

Kurtki, dokumenty, telefony komórkowe,# a nawet dywan i saksofon – to tylko niektóre przedmioty postawione przez podróżnych w pociągach POLREGIO.

(czytaj więcej)