Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

"Poznajemy Krajnę od A do Z". Wyłoniono laureatów konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

7 czerwca w ramach projektu „Poznajemy Krajnę od A do Z” w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w gminnych konkursach plastycznych „Mrocza moja mała Ojczyzna”, „MEMOMrocza”.

Zaproszonych gości przywitała pani dyrektor Agnieszka Klebs. W spotkaniu uczestniczyła przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Koronowie Odział w Mroczy pani Anna Stelmach oraz prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Feniks” Mrocza pan Marcin Klebs.

Konkurs „Mrocza moja mała Ojczyzna” skierowany był do uczniów klas I-III. Zadanie polegało na tym aby przedstawić za pomocą rysunku, malowidła, wyklejanki, wydzieranki Miasto i Gminę Mrocza. Celem było rozbudzanie wśród uczniów tożsamości regionalnej, rozwijanie twórczej aktywności plastycznej.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce Antoni Splitt

II miejsce: Adam Nowak

III miejsce: Zofia Cegielska

Wyróżnienia:  Natan Kulesza, Urszula Pacholczyk, Mateusz Banach, Tymon Janiak, Mikołaj Balcer, Martyna Lida, Natan Szymański, Lena Murawska, Bianka Wiśniewska

Konkurs „MEMOMrocza” adresowany  był do uczniów klas IV-VIII. Zadanie polegało na wykonaniu gry karcianej memo oraz jej opakowania. Gra musiała się składać z 12 par. Celem  było propagowanie wśród uczniów znajomości terenu, krajobrazu oraz zabytków własnego regionu.

Laureaci konkursu to:

I miejsce: Jan Zmudziński

II miejsce: Marcel Splitt

III miejsce: Nicola Sosnowska

Wyróżnienia: Lena Józwiak, Lena Bukato.

Nagrody zostały ufundowane przez  Bank Spółdzielczy w Koronowie Oddział w Mroczy, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Urząd Miasta i Gminy w Mroczy.

Projekt „Poznajemy Krajnę od A do Z” dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert nr 1-6/2024r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!

Koordynatorzy konkursów: Magdalena Murach, Beata Orzechowska, Patrycja Dzieszka

Materiał: Magdalena Murach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)