Czy będą progi zwalniające? Apel o poprawę bezpieczeństwa

fot. pow.
Coraz więcej głosów wskazuje na konieczność zamontowania# progów zwalniających na ulicy Pałuckiej w Szubinie – dokładnie na odcinku pomiędzy ulicą Leśną a Poziomkową.
– Zgłaszam wniosek o zamontowanie dwóch progów zwalniających na ulicy Pałuckiej w Szubinie, na odcinku od ulicy Leśnej do ulicy Poziomkowej. W związku z natężeniem ruchu oraz notorycznym łamaniem przepisów przez kierujących pojazdami, wnoszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy – zaapelował radny Artur Krajewski. Jednocześnie zawnioskował o przekazanie informacji o sytuacji do Komendy Powiatowej Policji w Nakle, a konkretnie do ogniwa ruchu drogowego.
W odpowiedzi na interpelację burmistrz Szubina, Mariusz Piotrkowski, poinformował, że temat został ponownie przeanalizowany przez odpowiednie służby. Jak przekazał, obecnie nie przewiduje się zmian w stałej organizacji ruchu w tej części miasta. – Na wnioskowanym odcinku drogi znajduje się azyl dla pieszych oraz wyniesione przejście dla pieszych. Obowiązuje tam również ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dodatkowo droga posiada chodnik i ścieżkę rowerową oddzielone pasem zieleni, który tworzy bufor bezpieczeństwa dla pieszych – wyjaśnił burmistrz. – Nawet najlepiej zaprojektowane oznakowanie drogowe nie wykluczy problemu, gdy kultura jazdy kierowców nie zostanie zachowana – dodał.
Zdaniem władz, kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa odgrywa skuteczne egzekwowanie przepisów ruchu drogowego przez policję. Z tego względu burmistrz zadeklarował, że również wystąpi do Komendy Powiatowej Policji w Nakle o zwiększenie liczby kontroli drogowych na ulicy Pałuckiej. Jak udało nam się ustalić, taki wniosek został faktycznie złożony w ostatnim dniu marca.
Na ten moment mieszkańcy, którzy zauważają niebezpieczne zachowania na drodze, mogą zgłaszać je bezpośrednio do Komisariatu Policji w Szubinie. Póki co czekamy również na oficjalne statystyki policyjne dotyczące tej ulicy, które mają rzucić więcej światła na skalę problemu.
Nie ulega jednak wątpliwości, że temat bezpieczeństwa na ulicy Pałuckiej powinien pozostać w centrum uwagi samorządu i służb porządkowych. Czy progi zwalniające rzeczywiście są potrzebne? Zdania, jak to bywa w przypadku progów zwalniających, są podzielone – jedni mieszkańcy widzą w nich szansę na spowolnienie ruchu, dla drugich to tylko generatory hałasu, które niszczą zawieszenia samochodów. Jednak jedno jest pewne – bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu musi pozostać priorytetem.
Źródło:
Czytaj również
- Drogowa inwestycja trwa. Są utrudnienia dla mieszkańców
- Nabożeństwo na statku. Tradycyjne wydarzenie uświetniła orkiestra
- Wybory prezydenckie już w niedzielę. Weźmiesz udział w głosowaniu? (sonda)
- Pożarnicze zawody w Sitnie. Sukces dziewcząt z OSP Samsieczynek
- W służbie ochrony państwa. Delegacja JRS wzięła udział w szkoleniu
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
Mariusz, w dniu 11-05-2025 14:23:47 napisał:
odpowiedz
Mieszkanie bloku Pałuckiej 2B, w dniu 11-05-2025 15:41:51 napisał:
odpowiedz
LK, w dniu 11-05-2025 19:48:17 napisał:
odpowiedz
lL, w dniu 11-05-2025 19:49:24 napisał:
odpowiedz
Jan, w dniu 12-05-2025 15:06:11 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!