Z życia szkół
Niebieskie igrzyska. Każdy może być sportowcem

Dnia 24.04.2025r dzieci z Samorządowego# Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej z oddziałami integracyjnymi w Szubinie wzięły udział w „ Niebieskich Igrzyskach”.
(czytaj więcej)Pożegnanie tegorocznych absolwentów. To już ostatnia prosta przed maturą!

25 kwietnia w Zespole Szkół im. Stanisława# Staszica w Nakle odbyła się wyjątkowa uroczystość, w trakcie której szkolna społeczność oficjalnie pożegnała tegorocznych absolwentów.
(czytaj więcej)Pożegnanie absolwentów w nakielskim liceum. Wyróżniono najlepszych uczniów

W piątek 25 kwietnia w nakielskim I Liceum# Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego uroczyście pożegnano tegorocznych absolwentów szkoły.
(czytaj więcej)Pożegnanie maturzystów w „Żegludze”. Przekazano listy i podziękowania

25 kwietnia 2025 r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyła się uroczystość# pożegnania absolwentów klas maturalnych. Uroczystość zaczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu.
(czytaj więcej)Akcja Żonkile. Uczniowie upamiętnili powstanie w getcie warszawskim

W dniu 24. kwietnia br. odbyły się lekcje# w klasach VII i VIII Szkoły Podstawowej w Kcyni, w czasie których młodzież dyskutowała o odwadze. Lekcje były elementem akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim, w której Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni uczestniczy już kolejny raz. Wprowadzenia w problematykę akcji dokonała wicedyrektor szkoły, Natalia Żychlińska-Nowakowska.
(czytaj więcej)Lekcje w kinie. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem uczniów

Dnia 23 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Wojska #Polskiego w Mroczy gościło Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie, które przygotowało dla nas "Lekcje w kinie".
(czytaj więcej)„Zmiana zaczyna się od działania”. Dzień Ziemi w Krzywoustym

W ramach współpracy z Fundacją Nasza Ziemia #oraz Urzędem Miasta i Gminy Nakło nad Notecią uczniowie klasy 3 bchB I LO razem z wychowawcą Aleksandrą Wybrańską wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata - Polska.
(czytaj więcej)Konkurs wiedzy o Polsce i symbolach narodowych. Wręczono nagrody

24 kwietnia 2025r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce i Symbolach Narodowych dla klas młodszych szkoły podstawowej. Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu pt. "Historia w tradycji-tradycja w historii - edycja II", który współfinansują Gmina Nakło nad Notecią oraz Stowarzyszenie Razem dla Trójki.
(czytaj więcej)Gala Laureatów Kuratora Oświaty. Wyróżnienia dla ucznia i nauczyciela

16 kwietnia 2025r. w Auditorium Novum Politechniki# Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kuratora Oświaty 2024/2025.
(czytaj więcej)Dzień Ziemi 2025. Nasza moc, nasza planeta!

Jak co roku uczniowie ZST Kcynia również przyłączyli się do obchodów# Dnia Ziemi. To była świetna okazja, by pokazać, że wspólnie możemy realnie wpływać na nasze otoczenie!
(czytaj więcej)Uczniowie wzięli udział w kampanii. Złożyli symboliczny hołd ofiarom

Z okazji 82. rocznicy powstania w getcie warszawskim #uczniowie klasy 2 Technikum Architektury Krajobrazu ZSCKR w Samostrzelu wzięli udział w kampanii społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum POLIN.
(czytaj więcej)Rekonstrukcja w murach szkoły. Historyczne spotkanie dla uczniów

We wtorek 15 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w # Sadkach uczestniczyli w rekonstrukcji historycznej "Powstanie '44 Bitwa o Polskę", którą przygotowała grupa "Rekonstrukto". Spotkanie sfinansował Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach.
(czytaj więcej)O zbrodni i kłamstwie katyńskim. Ważne lekcje muzealne

W tym roku przypada 85 rocznica # zbrodni na Polakach dokonana wiosna 1940 przez ZSRR.
(czytaj więcej)Czas pracowity, ale owoce ogromne. Akcje wolontariuszy

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana # Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle wolontariat kwitnie, a wszystko za sprawą wspaniałych wolontariuszy Caritas. Czas Wielkiego Postu był bardzo pracowity dla dzielnych uczniów, ale owoce ogromne.
(czytaj więcej)Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu

W dniu 15.04.2025 roku w Centrum Nauki Kopernik w # Warszawie odbył się finał XII edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, którego celem jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.
(czytaj więcej)III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią

Ważnym wydarzeniem w ramach obchodów Światowego #Dnia Meteorologii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią był konkurs wiedzy.
(czytaj więcej)Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje

W dniach 8-10 kwietnia odbyła się wycieczka zawodowa # grupy młodzieży z kl. II a i II b Technikum Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią. Celem wycieczki była Gdynia i Gdańsk i ich walory turystyczne z dużym akcentem na atrakcje "morskie".
(czytaj więcej)Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów

Z radością informujemy o powstaniu nowoczesnej # pracowni matematycznej w ramach projektu „Moje liceum II - program wsparcia uczniów szkół ogólnokształcących na terenie powiatu nakielskiego” realizowanego przez Powiat Nakielski w ramach Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
(czytaj więcej)"Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego

Po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym # im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla szkół podstawowych pod tytułem „Cztery żywioły”. Była to już X edycja konkursu zatytułowana „Tajemnice w ogniu zaklęte”.
(czytaj więcej)Konferencja na temat Zbrodni Katyńskiej. Rozstrzygnięto wojewódzki konkurs

11 kwietnia w Kujawsko-Pomorskim # Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się Wojewódzka Konferencja Historyczna zatytułowana „Katyń. Zbrodnia, która nie może być zapomniana”, zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.
(czytaj więcej)Oddali hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Kwiaty i znicz pod dębem pamięci

13 kwietnia to Dzień Pamięci # Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
(czytaj więcej)Warsztaty wielkanocne. Uczniowie tworzyli piękne palmy

Warsztaty z wykonywania palm wielkanocnych w Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni trwają.
(czytaj więcej)Nakielski „Staszic" otworzył swe drzwi! Idealna okazja do poznania szkoły

12 kwietnia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica #w Nakle odbyło się coroczne wydarzenie, tzw. Drzwi Otwarte. Była to idealna okazja do poznania szkoły, jej uczniów oraz nauczycieli. Z tej jedynej w swoim rodzaju możliwości postanowiła skorzystać ogromna grupa ósmoklasistów.
(czytaj więcej)Wycieczka do Osieka. Uczniowie wzięli udział w festynie wielkanocnym

W pierwszych tygodniach wiosny, a dokładniej# 11 kwietnia uczniowie klas drugich ze szkoły podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią wybrali się wraz z wychowawczyniami na wyjątkową wycieczkę do Osieka, by wziąć udział w festynie wielkanocnym.
(czytaj więcej)Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Pióro Starosty. Osiągnął pełnoletniość!

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława #Krzywoustego, w zabytkowej Auli im. ks. prof. Szczęsnego Feliksa Dettloffa, po raz osiemnasty, zgromadzili się miłośnicy słowa, którzy walczyli o Złote Pióro Starosty Nakielskiego.
(czytaj więcej)Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)