Dziś mamy 26 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2025

Wyjeżdżasz na święta? Zabezpiecz swój dom

fot. archiwum

fot. archiwum

Zbliża się okres świąt Wielkanocnych. W tym czasie # dużo podróżujemy. Ważne jest, aby pod swoją nieobecność prawidłowo zabezpieczyć mieszkanie. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby urlop przebiegał bezstresowo.

Okres świąt Wielkanocnych to czas kiedy spotykamy się z bliskimi i razem świętujemy. Warto zadbać o to, aby w trakcie licznych podróży prawidłowo zabezpieczyć swój dom czy mieszkanie. Kilkudniowa nieobecność może być zachętą dla włamywaczy czego niemiłe konsekwencje odczujemy po powrocie z urlopu. Dlatego bardzo ważne jest, aby w czasie świątecznego podróżowania prawidłowo zabezpieczyć mieszkanie. Podstawową zasadą, o której często zapominamy w czasie „świątecznej gorączki” jest dokładne sprawdzenie czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte i zabezpieczone. Pośpiech jest złym doradcą.

Dlatego nawet jeśli jesteśmy spóźnieni na umówione spotkanie pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu powyższych zabezpieczeń. Inaczej po powrocie do domu możemy się niemiło zaskoczyć. Dobrym pomysłem będzie również zainwestowanie w solidne zamki antywłamaniowe. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia mieszkania jest zamontowanie systemów alarmowych i kamer. Nawet zwykły czujnik ruchu zapalający się po jego wykryciu skutecznie utrudni próbę włamania.

Przed wyjazdem warto zadbać o najcenniejsze przedmioty. Pieniądze, biżuterie czy dokumenty najlepiej przechowywać w sejfie. Jeśli nie mamy takiej możliwości schowajmy je w taki sposób, aby włamywacz działający pod presją czasu miał maksymalne trudności z ich odnalezieniem. Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni rozważmy poinformowanie o tym swoich sąsiadów. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego zaalarmują oni policję i uniemożliwią włamanie. Prawidłowe zabezpieczenie mieszkania jest kluczowe, aby w pełni cieszyć się wolnym czasem. Podjęcie odpowiednich kroków pomoże uniknąć przykrych sytuacji.

materiał: mł. asp. Kamil Smoliński Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)