„Majdyny” i nie tylko. Spacer południowo-zachodnią częścią Nakła
fot. KP
W niedzielę, 27 października# Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle we współpracy z Prywatnym Muzeum Historii „Garaż PRL-u” oraz Nakielskim Klubem Abstynenta, zorganizowało tematyczną wycieczkę po południowo-zachodniej części Nakła.
Na spacer ulicami południowo-zachodniej części Nakła (tzw. „Majdyny” i nie tylko) zabrał chętnych kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej Mariusz Gratkowski. Opowiedział dzieje tej okolicy, czyli tzw. przedmieścia bielawskiego od średniowiecza do końca XX wieku. Kustosz oprowadził uczestników wycieczki ulicami: Kilińskiego, Nowy Świat, Dolną, Niecałą, a także Kościelną i Sądową, pokazał zabytkowe budynki do dzisiaj się tam znajdujące. Dla przybliżenie historii tej „dzielnicy” pracownik muzeum odczytał fragmenty wspomnień najstarszych mieszkańców Nakła, którzy młodość spędzili na „Majdynach”.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Zmiany w prawie oświatowym. Co zakłada przyjęty projekt ustawy?
Rada Ministrów przyjęła 29 października br. przygotowany przez# Ministra Edukacji projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.
(czytaj więcej)Spodziewany wzmożony ruch. Najbliższy czas wymagający dla kierowców
W najbliższych dniach spodziewamy się wzmożonego ruchu# na drogach krajowych. Dlatego podjęliśmy działania, których celem jest ułatwienie kierowcom sprawnego i bezpiecznego podróżowania. Jednak pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. Apelujemy - jak najwięcej rozsądku, jak najmniej brawury za kierownicą!
(czytaj więcej)Ołowiana kapsuła czasu. Niezwykłe odkrycie podczas prac remontowych
Podczas trwających dużych prac remontowych# Kościoła Rektorskiego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Klarysek” w Bydgoszczy znaleziona została ołowiana kapsuła czasu.
(czytaj więcej)Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach
Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
KSC , w dniu 29-10-2024 20:16:24 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!