Międzynarodowa współpraca. Tradycyjny koncert w nakielskiej świątyni
fot. MM
13 lipca w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle zorganizowano #koncert. Przed nakielską publicznością wystąpili Tianji Liu (baryton) oraz Gedymin Grubba (organy). Był to koncert towarzyszący corocznemu, XXVI Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej w Pelplinie.
Tianji Liu należy do grona szczególnie uhonorowanych i docenianych chińskich artystów młodego pokolenia. Pochodzi z miasta Xingyi w Prowincji Guizhou w Chinach. W 2018 roku, z doskonałymi wynikami ukończył Music Department Changzhou Institute of Technology w Chinach. Otrzymał Stypendium Kulturalno-Artystyczne, Stypendium na Studia Zagraniczne oraz prestiżowy tytuł Honorowego Studenta. W tym samym roku postanowił kontynuować naukę w Polsce. Został przyjęty na studia magisterskie Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończył je w roku 2022 z wynikiem bardzo dobrym, w klasie śpiewu prof. Marcina Ciszewskiego. Wybitny talent wokalny Tianji Liu został doceniony w Chinach bardzo wcześnie. W 2010 roku zdobył Srebrną Nagrodę w ogólnokrajowym, chińskim III Konkursie Wybitnych Studentów Sztuki. W następnych latach brał udział w licznych turniejach i konkursach wokalnych. Wielokrotnie zdobywał nagrody i tytuły mistrzowskie, jak np. The Most Vigorous Singer oraz Most Soulful Singer. Wygrał łącznie siedem konkursów wokalnych, w tym dwa międzynarodowe. Po studiach w Polsce w marcu 2023 roku, zdobył Pierwszą Nagrodę w kategorii klasyczna aria operowa oraz Drugą Nagrodę w kategorii artystyczna pieśń chińska na X Międzynarodowym Otwartym Konkursie Wokalnym w Hongkongu /Chiny/. 10 marca 2023 roku, zdobył Pierwszą Nagrodę w kategorii arii barokowej na Międzynarodowym Konkursie Bachowskim /The Bach International Music Competition 2023/.
Gedymin Grubba (ur. 1981r.) to polski organista, kompozytor, dyrygent. Jest jednym z najaktywniej koncertujących polskich organistów. Koncertuje na wszystkich kontynentach. W swoim dorobku posiada kilkanaście pozycji płytowych, zrealizowanych także za granicą. Prowadzi również kursy mistrzowskie interpretacji muzyki organowej na całym świecie. Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie - jednej z największych obecnie imprez kulturalnych tego typu w Europie. Zasiada w jury konkursów organowych. Prezes Zarządu Fundacji Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré. Odznaczony w 2017 roku Odznaką Honorową ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uhonorowany w 2019 roku przez Prezydenta RP KRZYŻEM ZASŁUGI za międzynarodową działalność kulturalną na rzecz Polski, a w 2020 roku odznaczeniem kościelnym PRO ECCLESIA ET POPULO. W 2022 roku odebrał MEDAL "GLORIA ARTIS" za całokształt dotychczasowej pracy artystycznej. Gedymin Grubba także opiniuje oraz nadzoruje nowe instrumenty organowe i różnego zakresu renowacje oraz rekonstrukcje organów.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Żołnierze 8.K-PBOT pomagają na południu kraju. Minął miesiąc działań
Minął miesiąc od rozpoczęcia wspólnej operacji #5 Rodzajów Sił Zbrojnych RP we współdziałaniu z pozostałymi służbami mundurowymi i organami samorządowymi pk. „FENIKS”. Operacja ma na celu szeroko pojęte działania na rzecz usuwania tragicznych skutków powodzi oraz niesienie wsparcia poszkodowanym. Od początku biorą w niej udział żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT).
(czytaj więcej)Zauważyłeś odpady w lesie? Zgłoś naruszenie środowiskowe
Sezon na grzybobranie w Polsce trwa, a spacerując po lesie, można# natknąć się nie tylko na borowiki czy podgrzybki, ale niestety również na porzucone śmieci. Jeśli podczas zbierania grzybów zauważymy odpady lub inne zanieczyszczenia środowiska, można je od razu zgłosić w aplikacji mObywatel. A zgłoszenie może być anonimowe.
(czytaj więcej)Ołowiana kapsuła czasu. Niezwykłe odkrycie podczas prac remontowych
Podczas trwających dużych prac remontowych# Kościoła Rektorskiego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Klarysek” w Bydgoszczy znaleziona została ołowiana kapsuła czasu.
(czytaj więcej)Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach
Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!