Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

07 października 2021

„Nauka bez granic. Enjoy science!”. Wycieczka obfitowała w atrakcje

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 18-23 września 2021 roku, już po raz piąty, grupa uczniów ze# Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią wzięła udział w XVII Lubelskim Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”.

Wyjazd na Lubelszczyznę, wraz z rówieśnikami z czterech szkół (SP Wojnowo, SP Kruszyn, SP w Strzelewo, SP Potulice) odbył się w ramach współpracy szkół objętych patronatem przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i dofinansowany przez Fundację Potulicką.

Przygodę z nauką uczniowie rozpoczęli od udziału w Pikniku Naukowym, inaugurującym XVII Lubelski Festiwal Naukowy. Projekty, w których dzieci wzięły udział, to między innymi: „Jak bronić się przed hejtem w Internecie? Kopciuszek idzie do sądu…” oraz „Czy jeden instrument może zastąpić sto? O organach i unikatowości ich brzmienia.”

Piękno Lubelszczyzny uczestnicy wycieczki poznali zwiedzając Lublin, Chełm i jego podziemia kredowe oraz Kazimierz Dolny.
Bardzo ważnym punktem programu wycieczki było, tradycyjne już, spotkanie uczniów i ich opiekunów z przedstawicielami władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Młodzież została serdecznie przyjęta przez Rektora uczelni - ks. dr hab. Mirosława Sitarza, prof. KUL oraz dr Andrzeja Gładysza, prof. KUL, wiceprezesa zarządu Fundacji Potulickiej.

W ramach realizacji przez szkoły patronackie projektu opartego na Encyklice papieża Franciszka „Laudato Si” oraz jako symbol współpracy szkół z uniwersytetem, przed gmachem Wydziału Biotechnologii i Nauk o Środowisku, wspólnie posadzono drzewko – lipę o pięknym imieniu „Franciszek”.

Wycieczka obfitowała w liczne atrakcje: uczniowie obejrzeli w kinie film, pt. „Czarny Młyn” (fantastyczno-przygodowa powieść dla młodzieży, na podstawie książki Marcina Szczygielskiego), zwiedzili Fabrykę słodyczy „Pszczółka”, uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych.

Nauka nie ma granic, a warto się uczyć, chociażby dla tak udanych wycieczek!

Materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Stopnie alarmowe cyberprzestrzeni? Co oznaczają i czym się charakteryzują?

Stopnie alarmowe są sygnałem dla służb i administracji publicznej# do zachowania szczególnej czujności. W przypadku zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym dotyczącego systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia, można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych CRP. Jakie mamy stopnie alarmowe, kiedy są ogłaszane i czym się charakteryzują?

(czytaj więcej)
0

Zwalczanie nadużyć w komunikacji elektronicznej. Nowe przepisy

W życie wchodzą przepisy przyjęte w ramach# ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Od dziś przedsiębiorcy telekomunikacyjni mają obowiązek blokować wiadomości podszywające się pod podmioty publiczne. Jak to działa?

(czytaj więcej)
0

Ujawniono kilka sztuk niewybuchów. Pochodzą z czasów II Wojny Światowej

Podczas prac polowych w #Dużej Cerkwicy zostały znalezione niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Niebezpieczne znaleziska do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli policjanci. Funkcjonariusze ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić !!!

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)