Dziś mamy 26 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

fot. GIOŚ

fot. GIOŚ

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

- Walka z przestępczością środowiskową to jeden z priorytetów Inspekcji Ochrony Środowiska. Stawiamy na współpracę ze służbami i ciągłe podnoszenie kompetencji. Szkolenia to okazja do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie ścigania przestępstw przeciwko środowisku – podkreśla Joanna Piekutowska, Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

Szkolenia, które ruszyły w maju 2023 r., adresowane są przede wszystkim do funkcjonariuszy Policji zajmujących się zwalczaniem przestępczości środowiskowej. Ich celem jest podniesienie świadomości na temat najważniejszych zagrożeń w sferze ochrony środowiska. Uczestnicy omawiają między innymi zadania i uprawnienia Inspekcji Ochrony Środowiska i zagadnienia związane z tzw. szarą strefą w gospodarowaniu odpadami.

Wśród tematów znalazły się także kwestie mechanizmów nielegalnego postępowania z odpadami oraz współpracy służb i instytucji, a także różne aspekty kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów.

Docelowo, do połowy 2024 roku, przeszkolimy blisko 1200 funkcjonariuszy.

Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Audyt środowiskowy
3000PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Inwestycje w regionie

Kończymy doświetlanie przejść dla pieszych i realizujemy nowe #ciągi dla pieszych i rowerzystów. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Sprawdzamy stan realizacji w woj. kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
0

Korzystaj ze słońca rozsądnie. O czym trzeba pamiętać?

Przyszło lato, więc chcemy jak najwięcej czasu spędzać# na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nadmiar promieniowania słonecznego może być dla nas szkodliwy. Pamiętaj o regularnym stosowaniu kremów z filtrem i unikaj przebywania na bezpośrednim słońcu.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Ósma edycja ogólnopolskiej akcji

Czas wakacji to okres beztroskiego wypoczynku połączonego #z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci rozpoczęli działania w ramach ósmej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

(czytaj więcej)