Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2024

Nie żyje ks. Maciej Chmielewski. Przed laty służył w mroteckiej parafii

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

Po długiej i ciężkiej chorobie, 3 czerwca wieczorem# zmarł ks. Maciej Chmielewski, proboszcz parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej i egzorcysta diecezji bydgoskiej.

Krótko przed odejściem do Domu Ojca powiedział: „Jestem wdzięczny Panu Bogu za ludzi, których postawił na mojej kapłańskiej drodze”.

Ksiądz Maciej Chmielewski urodził się 14 grudnia 1971 roku w Gnieźnie. W latach 1993-1999 był alumnem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 2 maja 1999 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk biskupa Bogdana Wojtusia, a kapłańskie 10 czerwca 2000 roku z rąk abp. Henryka Muszyńskiego.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim, św. Mikołaja w Mroczy, Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy, św. Józefa w Bydgoszczy, Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy i Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

Od 16 października 2021 roku służył jako proboszcz parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej. Pełnił również posługę egzorcysty diecezjalnego.

Wdzięcznym sercem pragnę uwielbić Pana Boga i podziękować Jemu za wszystkich ludzi, którzy tak ofiarnym sercem, trudem pracy, przyczynili się do potężnej przemiany tego kościoła” – mówił w sierpniu 2023 roku ks. Maciej, po gruntownym remoncie kościoła w Dąbrówce Nowej.

Panu Bogu dziękuję za to, że ludzie tak bardzo otwierają się na zaproszenie kapłana. Dziękuję im także za modlitwę, której tak mi potrzeba. Chcę być bliżej nich i jak najdłużej służyć jako proboszcz. Każda rodzina jest domowym kościołem, w którym obecny jest Pan Jezus” – mówił ks. Maciej Chmielewski w styczniu tego roku podczas odwiedzin duszpasterskich z udziałem biskupa Krzysztofa Włodarczyka.

Informacje o uroczystościach pogrzebowych zostaną podane wkrótce.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)