Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

16 marca 2024

Nie żyje druhna Donia. Odeszła harcmistrzyni Aldona Siudzińska

fot. archiwum

fot. archiwum

Nie żyje znana harcmistrzyni z Nakła, Aldona Siudzińska#. Druhna Donia w listopadzie minionego roku obchodziła setne urodziny.

Aldona Siudzińska urodziła się w 1923 roku w Nakle. Z wykształcenia była farmaceutką. Naukę pobierała w Liceum Ogólnokształcące w Nakle. Przygodę z harcerstwem rozpoczęła w Nakielskiej Drużynie Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki, działającej przy nakielskim Gimnazjum. Drużyna ta prężnie funkcjonowała od 1930 do 1939 roku.

W latach osiemdziesiątych Aldona Siudzińska była jednym z założycieli Kręgu Starszych Instruktorów im. Adama Mickiewicza działającym przy Hufcu w Nakle. Wraz z innymi przekazywała młodym pokoleniom tradycje harcerskie. W Kręgu tym przez lata pełniła funkcję skarbnika. Przez wiele lat chętnie pomagała w wychowywaniu młodych harcerzy. Czynnie uczestniczyła w wielu obozach, gdzie sprawowała funkcję sanitariuszki.

Zawsze służyła radą i pomocą innym. Interesowała się sportem. Bardzo lubiła pływać, przyjemność sprawiała jej także jazda na nartach. Miała wielu przyjaciół. Bardzo troszczyła się też o zwierzęta, lubiła szczególnie koty. Od lat, 11 listopada organizowała w swoim domu niezapomniane spotkania. Dzień ten poświęcała pamięci poległym i pomordowanym harcerzom Hufca Nakielskiego.

Ostatnie lata swojego życia spędziła w Domu Pomocy Społecznej w Nakle. Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów została wyróżniona „Złotą Odznaką Honorową”.

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Pogrzeb druhny Doni Aldony Siudzińskiej wtorek 19.03. o godz. 13.00 na nakielskim cmentarzu.

Oceń artykuł: 17 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)