Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

07 sierpnia 2022

Zła wiadomość dla najemców gminnych lokali. Stawki czynszu w górę!

fot. archiwum

fot. archiwum

Wszechobecne podwyżki, z jakimi mamy w ostatnim czasie do czynienia, dotkną również osoby, które # wynajmują lokale będące własnością gminy Mrocza. Nowe wyższe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

Zastępca burmistrza Mroczy wydał zarządzenie dotyczące wysokości stawek czynszu najmu lokali komunalnych, socjalnych oraz tymczasowych, które należą do zasobu gminy Mrocza. Od 1 stycznia 2023 roku najemców lokali komunalnych, socjalnych oraz tymczasowych na terenie gminy będzie czekała podwyżka czynszów. Stawka zostanie podwyższona o 10%. Ustalono wysokość podstawowej stawki za metr kwadratowy w kwocie 5,76 zł dla mieszkań o współczesnym standardzie, czyli tych z centralnym ogrzewaniem, łazienką i WC.

Jeżeli budynki te są usytuowane niekorzystnie, czyli w otoczeniu nie ma zieleni, budynek jest oddalony od komunikacji miejskiej, są to ciemne mieszkania na parterach czy też w podwórzach albo w złym stanie technicznym najemcy będą mogli liczyć na obniżkę 10% od podwyższonej stawki. Dla mieszkań z łazienką i WC, ale bez centralnego ogrzewania nowa stawka wyniesie 4,95 zł za metr kwadratowy. Najemcy mieszkań tylko z WC będą musieli płacić 4,20 zł za metr kwadratowy.

W mieszkaniach tylko z instalacją wodno-kanalizacyjną wysokość czynszu ustalono na 3,40 zł za metr kwadratowy, a bez tej instalacji – na 2,59 zł. Obniżki o 10% czynszu od podwyższonych stawek dotyczą tylko mieszkań o współczesnym standardzie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Luli, w dniu 09-08-2022 17:17:15 napisał:

  5,76 zł za metr kwadratowy - przecież to nadal jak za darmo.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mig, w dniu 10-08-2022 08:48:07 napisał:

  Poproszę o wycenę, kalkulacje kosztów utrzymania tych budynków. Dlaczego gmina czytaj reszta ma się dokładać do tego?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Tytyt, w dniu 11-08-2022 13:42:23 napisał:

  Niech płacą,każdy chciałby mieć mieszkanie " za darmo"

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)