Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2022

Prałat Bronisław Kaczmarek udzielił sakramentu bierzmowania. Młodzież otrzymała znamię Ducha św.

fot. ML

fot. ML

W piątek, 17 czerwca w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w # Szubinie, ks. wikariusz generalny diecezji bydgoskiej – prałat Bronisław Kaczmarek udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży.

Do bierzmowania przystąpiło w sumie 27 osób. Po odczytaniu Ewangelii, przedstawieniu kandydatów do przyjęcia sakramentu została wygłoszona przez ks. Bronisława Kaczmarka homilia, wyjaśniająca znaczenie przyjmowania sakramentu. Gdy po homilii młodzież odnowiła przyrzeczenia chrzcielne, zgromadziła się przed prałatem, aby ten namaścił ich krzyżmem, czyli mieszaniną oliwy i balsamów, pobłogosławioną przez biskupa.

Idea sakramentu polega na głębszym wtajemniczeniu chrześcijańskim. Osoby po bierzmowaniu otrzymują znamię Ducha Świętego, które umacnia ich wiarę.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)