Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2021

Erasmus+ w szubińskim liceum. Odbyło się spotkanie nauczycieli

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 1-3 lipca w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyło się# spotkanie robocze nauczycieli szkół partnerskich biorących udział w projekcie programu Erasmus+ pt. „Teen Einsteins”. Projekt dotyczy zastosowania wiedzy nauk przyrodniczych i matematycznych w dziedzinach takich jak: kryminalistyka, kosmetologia, robotyka, gastronomia czy biotechnologia. Szubińskie liceum gościło ośmioro nauczycieli z Włoch, Chorwacji, Bułgarii i Grecji. Goście mieli okazję zwiedzić okoliczne miasta- Toruń, Bydgoszcz i Poznań oraz zapoznać się z kulturą polską.

Podczas spotkania koordynatorki projektu Magdalena Piekarska i Ewa Szczekot omawiały plan działań oraz rodzaj rezultatów, jakie ma przynieść realizacja projektu. Celem projektu jest wykonanie przez uczniów doświadczeń związanych z pięcioma wymienionymi dziedzinami. Realizacja potrwa dwa lata i zostanie udokumentowana na filmach. Stworzone zostaną również profile zawodowe takie jak technik kryminalistyki, biotechnolog, kosmetolog, gastronomik czy inżynier robotyki. Projekt zatem nastawiony jest na zapoznanie uczniów z możliwościami jakie daje rynek pracy oraz wszechstronne przygotowanie uczniów do przyszłego życia zawodowego. Przede wszystkim ma zachęcić do nauki przedmiotów przyrodniczych i matematycznych poprzez praktyczne zajęcia. Projekt przyniesie również duże korzyści językowe, gdyż zapozna uczniów z językiem branżowym.

Nauczyciele wyznaczyli daty wyjazdu uczniów do krajów partnerskich. Pracę nad projektem rozpoczniemy w Polsce w listopadzie 2021roku. Tematem mobilności będzie oczywiście kryminalistyka. Na luty 2022 zaplanowany został wyjazd do Włoch (robotyka), w marcu 2022 do Grecji (kosmetologia) a w październiku 2022 do Chorwacji (gastronomia). Ostatni wyjazd przewidziany jest w kwietniu 2023 roku- wtedy to bułgarska szkoła poprowadzi warsztaty z biotechnologii.
Życzymy wielu wspaniałych doświadczeń oraz udanych podróży!

Materiał: M. Piekarska - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)