Dziś mamy 27 września 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2021

Erasmus+ w szubińskim liceum. Odbyło się spotkanie nauczycieli

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 1-3 lipca w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyło się# spotkanie robocze nauczycieli szkół partnerskich biorących udział w projekcie programu Erasmus+ pt. „Teen Einsteins”. Projekt dotyczy zastosowania wiedzy nauk przyrodniczych i matematycznych w dziedzinach takich jak: kryminalistyka, kosmetologia, robotyka, gastronomia czy biotechnologia. Szubińskie liceum gościło ośmioro nauczycieli z Włoch, Chorwacji, Bułgarii i Grecji. Goście mieli okazję zwiedzić okoliczne miasta- Toruń, Bydgoszcz i Poznań oraz zapoznać się z kulturą polską.

Podczas spotkania koordynatorki projektu Magdalena Piekarska i Ewa Szczekot omawiały plan działań oraz rodzaj rezultatów, jakie ma przynieść realizacja projektu. Celem projektu jest wykonanie przez uczniów doświadczeń związanych z pięcioma wymienionymi dziedzinami. Realizacja potrwa dwa lata i zostanie udokumentowana na filmach. Stworzone zostaną również profile zawodowe takie jak technik kryminalistyki, biotechnolog, kosmetolog, gastronomik czy inżynier robotyki. Projekt zatem nastawiony jest na zapoznanie uczniów z możliwościami jakie daje rynek pracy oraz wszechstronne przygotowanie uczniów do przyszłego życia zawodowego. Przede wszystkim ma zachęcić do nauki przedmiotów przyrodniczych i matematycznych poprzez praktyczne zajęcia. Projekt przyniesie również duże korzyści językowe, gdyż zapozna uczniów z językiem branżowym.

Nauczyciele wyznaczyli daty wyjazdu uczniów do krajów partnerskich. Pracę nad projektem rozpoczniemy w Polsce w listopadzie 2021roku. Tematem mobilności będzie oczywiście kryminalistyka. Na luty 2022 zaplanowany został wyjazd do Włoch (robotyka), w marcu 2022 do Grecji (kosmetologia) a w październiku 2022 do Chorwacji (gastronomia). Ostatni wyjazd przewidziany jest w kwietniu 2023 roku- wtedy to bułgarska szkoła poprowadzi warsztaty z biotechnologii.
Życzymy wielu wspaniałych doświadczeń oraz udanych podróży!

Materiał: M. Piekarska - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)