Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

18 września 2022

Zmagania indywidualne. Która zawodniczka okazała się najlepsza?

fot. BG

fot. BG

Nie tylko drużynowa, ale również indywidualna rywalizacja miała miejsce w # miniony weekend na mroteckim podeście. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Tarpana, które zajęły dwa miejsca na podium.

W hali widowiskowo – sportowej w Mroczy odbył się Indywidualny Puchar Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów. W rywalizacji wzięło udział 13 zawodniczek, w tym 3 z miejscowego klubu Tarpan: Monika Marach, Wiktoria Wołk i Julia Szczepaniak. Panie walczyły w dwuboju, tj. rwaniu i podrzucie. Zmagania okazały się zacięte i wyrównane. Poza zasięgiem była jedynie największa faworytka imprezy: Monika Marach, która potwierdziła swoją dobrą dyspozycję.

Łączny wynik 212 kg w dwuboju przełożył się na 261,03 pkt w klasyfikacji Sinclaira, zapewniając tytuł piątej indywidualnej triumfatorki turnieju o Puchar Polski kobiet. O drugi stopień podium zaciętą rywalizację stoczyły: Martyna Dołęga oraz druga z mroteckim nadziei Wiktoria Wołk. Ostatecznie górą o zaledwie 0,03 pkt w punktacji Sinclaira okazał się reprezentantka WLKS Nowe Iganie. Tak mała różnica sprawiła, że Wołk miała prawo czuć niedosyt, ale mimo wszystko zajęcie miejsca na najniższym stopniu podium można nazwać dużym sukcesem. Ostatnia z zawodniczek miejscowego Tarpana Julia Szczepaniak zakończyła zmagania na 10. miejscu.

Wyniki rywalizacji wg punktacji Sinclaira:
1. Monika Marach – 261,03 pkt
2. Martyna Dołęga – 254,35 pkt
3. Wiktoria Wołk- 254,32 pkt
4. Oliwia Drzazga – 251,55 pkt
5. Monika Szymanek – 249,12 pkt
6. Maria Połka – 245,89 pkt
7. Maria Karolak – 238,5 pkt
8. Klaudia Luterek – 223,19 pkt
9. Zuzanna Połka – 220 pkt
10. Julia Szczepaniak – 215,85 pkt
11. Zimroz Agnieszka – 210,87 pkt
12. Karolina Kropidłowska – 196,93 pkt
13. Natalia Chołuj – 183,54 pkt

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Kibic sportowy, w dniu 19-09-2022 13:28:08 napisał:

    Gratulacje dla zawodniczek,trenerów i organizatorów.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki urodzinowe
39,90PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)