Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

24 października 2021

Złożona oferta wciąż za wysoka. Nadal brakuje kilkuset tysięcy złotych

fot. archiwum

fot. archiwum

Mimo zapewnień władz o dokładanych staraniach nadal nie wiadomo# jaka firma będzie odpowiadała za wywóz śmieci w gminie Szubin w ciągu następnych dwóch lat. Do drugiego ogłoszonego przetargu znów stanęła tylko jedna firma, a złożona przez nią oferta jest wyższa niż zaplanowane przez gminę pieniądze.

Wciąż nie jest znana firma, która od 1 stycznia będzie wywoziła śmieci od mieszkańców gminy Szubin. Jak informowaliśmy w jednym z poprzednich numerów gazety, w sierpniu gmina ogłosiła przetarg na to zadanie. Wówczas szukano firmy, która będzie odbierała śmieci od mieszkańców w ciągu następnych czterech lat. Wziął w nim udział tylko dotychczasowy odbiorca, firma Remondis, ale zaoferowana przez nią kwota ponad 40 mln zł na 4 lata znacznie przekraczała możliwości gminy. Przetarg ten unieważniono. We wrześniu został ogłoszony ponownie, ale tym razem tylko na dwa następne lata. W czasie sesji rady miejskiej burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski poinformował, że wcześniejsze założenia, aby podpisywać umowy z firmami na dłuższy okres czasu w ogóle nie interesują firm. – Chcieliśmy w ten sposób wymusić większą konkurencję na tym rynku. Niestety, na ten przetarg zgłosiła się tylko jedna firma, tj. Remondis i niestety, cena, jaką ta firma złożyła na te cztery lata była znacząco wyższa i przekraczała środki, jakie wydaje nam się, można było przeznaczyć na to zadanie. Daliśmy szansę innym firmom wejść w ten rynek i rozłożyć sobie to na cztery lata. Niestety, żadna inna firma się nie zgłosiła. Ogłosiliśmy drugi przetarg. Wybraliśmy okres dwuletni, który jest dla firm najbardziej efektywny. Wszystkie firmy o tym przetargu wiedzą. Zrobiliśmy ze swojej strony wszystko, aby jak najbardziej ten rynek zweryfikować, aby dać szansę wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą wejść tutaj. Jedziemy na tym samym wózku z innymi gminami. To ogólnopolska tendencja – wyjaśnił burmistrz Szubina.
Na początku października nastąpiło otwarcie ofert. Okazało się, że zainteresowanie ze strony firm nadal jest praktycznie żadne. Swoją ofertę ponownie złożył Remondis, który zaoferował, że będzie odbierać odpady od mieszkańców przez dwa lata za kwotę ponad 16 mln 99 tys. zł. Tymczasem gmina na to zadanie jest gotowa wydać mniej pieniędzy, bo ponad 15 mln 847 tys. zł. Różnica nie jest duża, więc niewykluczone, że gmina nie będzie unieważniała przetargu, tylko brakująca kwota ponad 250 tys. zł zostanie dołożona. Ogólnie rocznie na gospodarkę odpadami gmina planuje jak do tej pory wydać 7 mln 923 tys. zł. To o 123 tys. zł więcej niż w przypadku poprzedniej umowy. Czy będzie się to wiązało z podwyżkami? Widmo wzrostu opłat nadal jest. Mieszkańcy od września 2020 roku zetknęli się z ogromną podwyżką z 14 do 26 zł od osoby. Jeżeli tym razem dojdzie do podwyżek, nie będą one tak radykalne.

Źródło: 

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Karkówka wieprzowa
12,99PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)