Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2020

Zielona ściana w obiektywie. Znamy wyniki konkursu fotograficznego

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W celu poszukiwania inspiracji do tworzenia nowych zakątków ekologicznych oraz #rozwijania zainteresowań i uzdolnień młodzieży w dziedzinie fotografii przeprowadzono wśród uczniów Zespołu Szkół Podstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu fotograficzny konkurs pt. Zielona ściana w obiektywie, który był jednym z zadań wynikających z założeń projektu Ekościana realizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej – OIKOS, a dofinansowanego przez Powiat Nakielski w ramach zadania publicznego w 2020 r.

Do konkursowej oceny przesłano bardzo dużo ciekawych zdjęć, prezentujących niezwykle kunsztowne ujęcia, co nie ułatwiało wyboru najlepszych. Ostatecznie, po burzliwych obradach, konkursowe jury wyłoniło zwycięzców:

 - w kategorii Krajobraz- fotografia krajobrazu z motywem przewodnim wody

I miejsce – Kinga Dobosz II TRG

II miejsce - Kamil Krawczyk II TRP

III miejsce - Martyna Lau I TW

- w kategorii  Makro - fotografia obejmująca wyeksponowanie flory z okazem przyrody nieożywionej

I miejsce – Karina Banaszak I TW

II miejsce – Julia Różańska III TR

III miejsce – Michał Kwaśniewski  I TR.

Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla Natana Betschera (I TW) oraz Marii Jagodzińskiej (III TW).

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania fotograficzno – przyrodniczych pasji.

materiał: Małgorzata Piasecka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)