Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

09 stycznia 2023

"Zdrowo jem, więcej wiem". Projekt z udziałem przedszkolaków

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

Samorządowe Przedszkole nr 3 bierze udział w trzynastej edycji ogólnopolskiego projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" prowadzonego #przez Fundację BOŚ skierowanego dla sześciolatków i klas I - III. Wzorem ubiegłych lat projekt objęła honorowym patronatem Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Główne cele projektu:
-wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania
-przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
-wieloaspektowa i spójna formuła wpisująca się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej;
-szansa dla uczniów na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.
-uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
-kształcenie rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Na potrzeby projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” została utworzona „Dziecięca Drużyna Zdrowia”. Jej członkami były dzieci 6 –letnie oraz starsze posiadające orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z dwóch grup; „Wróbelki” oraz „Stokrotki”. Brały one udział w cyklicznych spotkaniach, realizowanych zgodnie z harmonogramem projektu.

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu w placówce: Sylwia Szweda, Wanda Zygmunt – Król, Anna Ciążyńska.

Materiał: Małgorzata Winkowska / Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    On, w dniu 11-01-2023 10:21:34 napisał:

    Żeby zdrowo jeść po prostu nie kupować żywności w marketach

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Kalendarz jednodzielny
26,00PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)