Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2020

Zdrowo i stylowo. Przygotowano smaczne przekąski i koktajl

fot. ZSS Szubin

fot. ZSS Szubin

W ZSS w Szubinie wdrożyliśmy kolejne działania w ramach projektu "Zdrowo i #stylowo II", finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Wspólnie z uczniami przygotowaliśmy zdrowe przerwy. Najpierw zaserwowaliśmy pożywny sok warzywno-owocowy. Następnie  przygotowaliśmy zdrowe przekąski, które mogą być alternatywą dla chipsów i batonów oraz smaczny koktajl mleczno-bananowy. Podczas tych działań starliśmy się przekazać uczniom informacje na temat wartości odżywczych tych produktów oraz ich wpływu na organizm człowieka.

Dzieci chętnie posiliły się, wzmocniły swoje siły oraz nauczyły jak samodzielnie przygotować takie rarytasy w domu. Działania takie w sposób znaczący wpływają na świadomość uczniów i uczą zdrowych nawyków żywieniowych.

W ramach projektu "Zdrowo i stylowo II" uczniowie mieli też możliwość wyjazdu do Manufaktury Czekolady, gdzie poznały tajniki przygotowywania czekolady oraz mogli samodzielnie "wyprodukować" swoją własną czekoladę.

Materiał: A. Sala, E. Mruczkowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)