Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

18 listopada 2020

Zdrowo i stylowo. Przygotowano smaczne przekąski i koktajl

fot. ZSS Szubin

fot. ZSS Szubin

W ZSS w Szubinie wdrożyliśmy kolejne działania w ramach projektu "Zdrowo i #stylowo II", finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Wspólnie z uczniami przygotowaliśmy zdrowe przerwy. Najpierw zaserwowaliśmy pożywny sok warzywno-owocowy. Następnie  przygotowaliśmy zdrowe przekąski, które mogą być alternatywą dla chipsów i batonów oraz smaczny koktajl mleczno-bananowy. Podczas tych działań starliśmy się przekazać uczniom informacje na temat wartości odżywczych tych produktów oraz ich wpływu na organizm człowieka.

Dzieci chętnie posiliły się, wzmocniły swoje siły oraz nauczyły jak samodzielnie przygotować takie rarytasy w domu. Działania takie w sposób znaczący wpływają na świadomość uczniów i uczą zdrowych nawyków żywieniowych.

W ramach projektu "Zdrowo i stylowo II" uczniowie mieli też możliwość wyjazdu do Manufaktury Czekolady, gdzie poznały tajniki przygotowywania czekolady oraz mogli samodzielnie "wyprodukować" swoją własną czekoladę.

Materiał: A. Sala, E. Mruczkowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)