Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Zdążyć przed wakacjami. Uszkodzony dach wpada do środka budynku

Przy świetlicy wiejskiej w Wąsoszu znajduje się budynek gospodarczy. Obiekt jest w złym stanie #i może stwarzać zagrożenie dla mieszkańców.

Radny Rady Miejskiej w Szubinie Sławomir Berka zwrócił się do burmistrza Szubina z prośbą o działanie gminy w sprawie budynku gospodarczego, obok świetlicy wiejskiej w Wąsoszu. – Budynek jest uszkodzony w znacznym stopniu i może powodować niebezpieczeństwo szczególnie dla dzieci, bawiących się na placu zabaw. Jedyna droga, która na ten plac prowadzi znajduje się właśnie przy tym budynku. Niebezpieczeństwo wzrośnie wraz z początkiem wakacji i pogodą sprzyjającą zabawie na świeżym powietrzu – uważa radny. Z zewnątrz budynek nie wygląda źle. Jednak uszkodzony dach wpada do środka, również jedna ze ścian grozi zawaleniem.

Mimo, że trwa jeszcze zima, gmina już niebawem chce przystąpić do prac rozbiórkowych wspomnianego budynku. Burmistrz poinformował, że pierwsze prace rozpoczną się już w marcu i będą one prowadzone etapami. – W pierwszym etapie nastąpi rozbiórka pokrycia dachowego oraz zburzenie murów – przekazał Mariusz Piotrkowski. Materiał po rozbiórce ma zostać odpowiednio zabezpieczony, a w późniejszej kolejności teren zostanie uporządkowany, tak aby dzieci i inni mieszkańcy mogli z niego bezpiecznie korzystać. – Na początku koszty rozbiórki będą małe, to będzie około 10 tys. zł, żeby to położyć. W późniejszym etapie gmina ma zająć się wywozem po rozbiórce – przekazał radny Berka. Jak już dojdzie do rozbiórki budynku, zostanie po nim pusty plac. – Myślę, że będziemy chcieli ten teren zagospodarować, bo to atrakcyjne miejsce. Oczywiście to wiąże się z kosztami, ale może uda się jakoś własnymi siłami na tym terenie coś zrobić – planuje radny.

Źródło:  

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)