Zawody w ratownictwie medycznym. Nie zabrakło szubińskiej reprezentacji
fot. powierzone
W dniach 24-25 października 2024 roku reprezentacja# szkoły, w składzie: Julia Maras, Bartosz Moraczewski i Marek Jaśkowiak wzięła udział w III Ogólnopolskich Zawodach Klas Mundurowych w Ratownictwie Medycznym, których organizatorem było: Liceum Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, a współorganizatorami byli: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, OSP KSRG Koronowo, Powiat Bydgoski, Nadleśnictwo Różanna, Zakład Karny w Koronowie.
Miejscem przeprowadzenia zawodów był teren miasta Koronowo i tereny przyległe – Nadleśnictwo Różanna i powiat bydgoski. Patronat nad zawodami objęli: Starosta Bydgoski – Piotr Kozłowski, Nadleśnictwo Różanna – Nadleśniczy Artur Karetko oraz Zakład Karny w Koronowie – Dyrektor ppłk Tomasz Korytowski.
Celem zawodów było rozpowszechnianie i nauka technik związanych z ratownictwem medycznym – pierwszą pomocą, terenoznawstwem, współdziałaniem w zespole.
Zespoły trzyosobowe miały za zadanie podczas pierwszego dnia zawodów pokonać pieszo trasę około 15 km, biorąc udział w 9 scenkach związanych z pierwszą pomocą. Podczas zawodów na uczestników czekała grochówka.
W oczekiwania na drugi dzień uczestnicy pod opieką dyrektora Zespołu Szkół spędzili noc w Ośrodku Agencji Mienia Wojskowego „REWITA” w Pieczyskach koło Koronowa. Kolejny dzień zawodów nie wymagał już rywalizacji od uczestników. Organizatorzy przygotowali część wykładową oraz artystyczną.
Ostatecznie po bardzo wyrównanej rywalizacji reprezentacja Zespołu Szkół zajęła 8 miejsce. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do zawodów: Danielowi Kwiatkowskiemu i Leszkowi Jaśkowiakowi oraz Radzie Rodziców za pokrycie kosztów udziału. Kadetom klasy 3 OPW serdecznie gratulujemy.
Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Zajęcia w ramach projektu. Trening pod okiem instruktora
- Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uczennice ZST w Kcyni wyróżnione
- Spotkanie dotyczące cyberprzemocy. Psycholog przestrzegał uczniów
- Minutą ciszy uczcili pamięć bohaterów. Zapłonął symboliczny znicz
- Europejski Dzień Języków w Staszicu. Wyniki poszczególnych konkursów
Kompetencje cyfrowe nauczycieli. Nowe projekty
Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) zakończyło podpisywanie umów# dotyczących wsparcia realizacji przedsięwzięć z Inwestycji „E-kompetencje” w ramach dwóch naborów: dla nauczycieli przedszkolnych oraz dla nauczycieli szkolnych. Ich celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych u nauczycieli, aby skuteczniej wprowadzali dzieci i młodzież w świat nowych technologii.
(czytaj więcej)Niebieski listopad. Akcja Movember z myślą mężczyznach
Listopad to czas, w którym na całym świecie mężczyźni zapuszczają wąsy# w ramach akcji Movember. Ma ona na celu podniesienie świadomości na temat męskich nowotworów - raka gruczołu krokowego i jąder. Na nowotwór jądra najczęściej chorują młodzi mężczyźni od 14 do 35 lat. Choroba może dotyczyć każdego.
(czytaj więcej)Ochrona praw kredytobiorcy. Co przewiduje projekt nowej ustawy?
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o podmiotach obsługujących kredyty #i nabywcach kredytów. Projekt ustawy dostosowuje polskie prawo do unijnej dyrektywy w sprawie podmiotów, które obsługują kredyty i nabywców kredytów. Nowe przepisy mają zmniejszyć ryzyko gromadzenia się nieobsługiwanych kredytów w przyszłości.
(czytaj więcej)Nowe przedmioty w szkołach. Projekty skierowane do konsultacji
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekty rozporządzeń# zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, które wprowadzają do szkół podstawowych nowy przedmiot edukacja zdrowotna, a do szkół ponadpodstawowych: edukację obywatelską i edukację zdrowotną.
(czytaj więcej)