Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

14 września 2023

Zawitało Kino Sferyczne. Seanse dostarczyły niesamowitych wrażeń

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W środę, 13 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach gościliśmy #Kino Sferyczne. Z tej przyczyny odwiedziły nas dwie trzecie klasy ze Szkoły Podstawowej w Sadkach z nauczycielkami. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa seanse: "Astronauci z przypadku" oraz "Tajemnice grawitacji - śladami Alberta Einstein".

Pierwsza z historii przez interesującą fabułę ukazała dzieciom całkiem sporo informacji na temat kosmosu. Ziemia, Księżyc, Słońce czy asteroidy to tylko kilka "elementów", o których była mowa.

Podczas drugiego filmu widzowie mogli dowiedzieć się dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii. Przesłanie historii, mówiące o tym, że każdy jest geniuszem (tylko trzeba znaleźć swoją dyscyplinę), wszystkim się spodobało.

Seanse oprócz ciekawej treści dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Dzieci nie raz podnosiły ręce próbując coś złapać. Piękne, kolorowe niebo pełne błyszczących gwiazd wywoływało głośne westchnienia.

Kino Sferyczne bardzo spodobało się naszym małym widzom. Już czekamy na kolejne seanse.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)