Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 września 2023

Zawitało Kino Sferyczne. Seanse dostarczyły niesamowitych wrażeń

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W środę, 13 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach gościliśmy #Kino Sferyczne. Z tej przyczyny odwiedziły nas dwie trzecie klasy ze Szkoły Podstawowej w Sadkach z nauczycielkami. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa seanse: "Astronauci z przypadku" oraz "Tajemnice grawitacji - śladami Alberta Einstein".

Pierwsza z historii przez interesującą fabułę ukazała dzieciom całkiem sporo informacji na temat kosmosu. Ziemia, Księżyc, Słońce czy asteroidy to tylko kilka "elementów", o których była mowa.

Podczas drugiego filmu widzowie mogli dowiedzieć się dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii. Przesłanie historii, mówiące o tym, że każdy jest geniuszem (tylko trzeba znaleźć swoją dyscyplinę), wszystkim się spodobało.

Seanse oprócz ciekawej treści dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Dzieci nie raz podnosiły ręce próbując coś złapać. Piękne, kolorowe niebo pełne błyszczących gwiazd wywoływało głośne westchnienia.

Kino Sferyczne bardzo spodobało się naszym małym widzom. Już czekamy na kolejne seanse.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)