Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

11 lutego 2024

Zalane drogi w sołectwie. Mieszkańcom pozostało czekać na poprawę pogody

fot. Sołectwo Paterek

fot. Sołectwo Paterek

Szanowni Państwo, doskonale wiemy jaki jest stan dróg# w naszym sołectwie. Najtragiczniej wygląda to wzdłuż ulic Cichej, Ogrodowej, Spokojnej, Brzozowej. Źle jest również na Diamentowej i Rubinowej oraz Okrężnej od strony ul. Wyzwolenia.

W taką pogodę równanie nawierzchni mija się z celem, gdyż za chwilę będzie tak samo. Musimy cierpliwie poczekać na  poprawę pogody. Jednocześnie chciałem Państwa poinformować, że z końcem roku odbyłem rozmowy  z zastępcą burmistrza panem Błońskim , prezesem KPW i K panem Sławomirem Sobczakiem oraz z kierownikiem ZID panem Waldemarem Nowakiem w sprawie wykonania studzienki chłonnej na końcu ul. Brzozowej, wykonania odprowadzenia wód opadowych do zbiornika retencyjnego z ul. Spokojnej oraz rozwiązania problemu stojącej wody przy ul. Łąkowej przy posesji Pana Drahaim gdyż  wykonana tam studzienka chłonna nie przyjmuje już wód opadowych. Niestety na rozmowach się skończyło jak dotąd żadne działania w celu likwidacji utrudnień nie zostały wykonane. W związku z tym w najbliższym czasie wystąpimy ponownie do urzędu celem wyegzekwowania  obiecanych działań.

Materiał: Piotr Niemczewski / Sołectwo Paterek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)