Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Zajęcia sensoplastyczne w świetlicy. Uśmiech na twarzach najmłodszych

fot. Sołectwo Anieliny

fot. Sołectwo Anieliny

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (J.Korczak). Taki właśnie uśmiech towarzyszył #dzieciom w piątkowe popołudnie w świetlicy w Anielinach.

Tego dnia najmłodsi mieszkańcy Anielin i okolicznych miejscowości uczestniczyli w zajęciach sensoplastycznych przygotowanych przez Panią Żanetę Tomczyk. Na zajęciach sensoplastyki dziecko angażuje wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, smak, słuch i węch. Z jednej strony to zajęciach atrakcyjne i kreatywne dla dzieci, a z drugiej intensywnie stymulujące rozwój. Na zajęciach używa się wyłącznie bezpiecznych produktów spożywczych. Dzieci były bardzo brudne, ale szczęśliwe i wybawione. Dziękuję Pani Żanecie za przygotowanie zajęć, a wszystkim uczestnikom za tak liczny udział Do zobaczenia wkrótce.

Materiał: Aneta Skieresz / Sołectwo Anieliny

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)