Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

27 października 2021

Zajęcia ceramiczne w Sadkach. Panie wykonały ażurowe drzewka

fot. GOK w Sadkach

fot. GOK w Sadkach

W dniu wczorajszym spotkałyśmy się z uczestniczkami zajęć# ceramicznych w naszej pracowni, by oficjalnie otworzyć sezon na świąteczne ozdoby.

Tym razem powstały piękne choinki. Większość z pań wybrała wersje ażurowe drzewek, które po włożeniu do środka świeczki dadzą piękny efekt i z łatwością wprowadzą w świąteczny nastrój. Jednak zanim tak się stanie trzeba nam będzie trochę poczekać. Teraz nasze ozdoby muszą dobrze wyschnąć. Kolejnym krokiem będzie wypalanie gliny w piecu. Następnie szkliwienie- polega ono na pokrywaniu wypalonego wyrobu szklaną masą, która po wypale w piecu nada koloru i charakteru naszej ozdobie, ale także sprawi, że praca będzie estetyczna i poprawi swoje właściwości techniczno-użytkowe. Na szkliwienie zapraszamy 23 listopada o 17:30, a póki co odsyłamy do galerii zdjęć, gdzie podziwiać można nasze niestrudzone uczestniczki oraz ich dzieła!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przeprowadziła je instruktor GOK Magdalena Sobiecka-Lipińska

Materiał: Magdalena Sobiecka-Lipińska - GOK w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)