Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Zajączki wkrótce ozdobią wielkanocne stoły. Miły i twórczy poranek

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W minioną środę z samego rana odwiedziła nas klasa Pani Emilii Górak. Z racji zbliżającej się #wielkimi krokami wiosny oraz świąt wielkanocnych postanowiliśmy wykonać tematyczne ozdoby.

Najpierw uczniowie zabrali się za robienie zajączków. Ich zadaniem było wycięcie konturu zwierzątka z kolorowego sztywnego papieru. Kolejnym etapem było sklejenie postaci, tak by mogła swobodnie stać. Ostatnim elementem było przyklejenie noska, ogonka, oczu oraz wnętrza uszu, które wcześniej dzieci wycięły z filcu.

Taki zajączek może stanowić dekorację stołu wielkanocnego służąc np. jako ozdobna opaska na serwetkę.

Gdy nasz świąteczny symbol był już gotowy postanowiliśmy wykonać jeszcze kapelusz, w którym śmiało można przywitać Panią Wiosnę. Dzieci otrzymały wycięte z papieru technicznego koła, które następnie musiały ponacinać od środka niczym pizze na osiem +/- równych części. Później każdy powstały trójkąt trzeba było odgiąć do góry- tak by stały pionowo. I wtedy zaczęła się cała zabawa w ozdabianie… Do dyspozycji pierwszoklasistów było mnóstwo kolorowych kwiatów, motylków, zielonych listów i papierowych traw...

Wszystkie kapelusze były dopracowane przez dzieci w najdrobniejszym szczególe. Na pewno żadnego z nich nie powstydziłaby się ubrać sama Pani Wiosna w dniu swego nadejścia!

To był bardzo miły poranek spędzony z pracowitą, twórczą i sympatyczną klasą! Dziękujemy za Waszą obecność!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przeprowadziła je Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)