Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2022

"Za mundurem, chłopcy sznurem". Spotkanie dla kadetek klas wojskowych

fot. powierzone

fot. powierzone

To cykl spotkań zorganizowany po raz pierwszy w historii szkoły, na prośbę kadetek klas # wojskowych. Cykl ten ma za zadanie w pełni przedstawić wszystkie „za” lub „przeciw” jeśli w pracy kobiet na różnych stanowiskach i w formacjach mundurowych. Pierwsze spotkanie zapoczątkowały st.kpr. Joanna Czerwińska wraz z st. kpr. Julita Kalita z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy.

Rozmowa dotyczyła samego wstąpienia, drogi jaką panie musiały przebyć, aby dziś móc między innymi opowiadać o tym wszystkim, co nurtuje kadetki klas wojskowych.  Spotkanie trwało ponad 1,5 godz. Poruszono wiele tematów: wstąpienie, awanse, ścieżki kariery, możliwości rozwojowe. Spotkania z kobietami w mundurach mają rozwiać wszelkie wątpliwości, mity, które potrafią czynić więcej szkody niż pożytku dla kobiet chcących swoje życie zawodowe związać z mundurem. Przed nami dalsze spotkania z przedstawicielkami Służby Więziennej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego i innych instytucji.  To też ciekawe doświadczenie dla kadetów. Sami mogli już niejednokrotnie zauważyć jak często są także szkoleni przez mieszane zespoły. Należy dodać,  że poziom wyszkolenia i wiedzy jest wysoki u każdej ze stron.

Mundur nie rozróżnia płci , jedynie weryfikuje nasze słabe strony, które to treningami czy tez szkoleniami wszyscy staramy się niwelować. Dlatego, nasze kadetki mogą rozwiewać swoje wątpliwości poprzez takie spotkania.

materiał: Alicja Jaśkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)