Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2021

Z wizytą w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka

fot. pow.

fot. pow.

W środę przed południem w gościnnych progach Przedszkola w Paterku odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków.

Głównym tematem była oczywiście biblioteka. Na spotkaniu z bibliotekarką dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, co można w niej wypożyczyć oraz na czym polega praca w bibliotece.

Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jakie książki znajdują się w specjalnym dziale z literaturą dla najmłodszych czytelników. Na lekcji zostały zaprezentowane książki przestrzenne, książki z przesuwanymi obrazkami oraz w kształcie jajka czy głowy Pinokia. Największy zachwyt wzbudziły egzemplarze przestrzenne tzw. rozkładanki 3D, które przedstawiały kosmos oraz głębie oceanów.
Maluchy mogły również sprawdzić ile centymetrów są wyższe od największej książki z biblioteki, która mierzy 50 cm oraz jak wygląda najmniejsza książeczka. W ramach lekcji bibliotecznej bibliotekarka opowiedziała także o projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowanym do przedszkolaków.

Na zakończenie wszyscy wysłuchali historii o Marcinku i jego psie ukrytej na kartach książki pt. „Pies Węgielek”. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Materiał; Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor  nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)