Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Z wizytą w Alpakowym Ogrodzie. Zabawy, konkursy i warsztaty

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

3 czerwca klasa 2a i 1b ze Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieką p. D. Żyto, p. A. Różańskiej, p. A. Modlińskiej oraz p. A. Miszewskiej odwiedziła Alpakowy Ogród w Starym Jarużynie.

Uczniowie poznali zwierzęta gospodarkie, między innymi króliki, kozy, owieczki, alpaki. Dzieci dowiedziały się dużo o życiu zwierząt, zobaczyły także piękne, kolorowe papugi. Miały możliwość nakarmienia zwierząt, a niektóre z nich nawet dały się poprzytulać. Dzieci brały udział w zabawach, grach i konkursach, oraz warsztatach: samodzielnie wykonywali zawieszkę: Alpakę. Podczas spotkania dzieci uczyły się szacunku i empatii do zwierząt. Na koniec naszej wyprawy otrzymaliśmy pyszna watę cukrową oraz dyplomy za aktywny udział w spotkaniu z Alpakami.

Materiał: Daria Żyto / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)