Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 października 2021

Z myślą o bezpieczeństwie. Policja kontrolowała rowerzystów i pieszych

fot. pow.

fot. pow.

Policjanci nakielskiej „drogówki” wspólnie# z osobami odpowiedzialnymi w powiecie nakielskim za bezpieczeństwo na drogach, przeprowadzili kontrolę oddanej niedawno do użytku ścieżki pieszo-rowerowej. Spotkanie miało na celu wypracowanie rozwiązań, które usprawnią bezpieczne przemieszczanie się pieszych i rowerzystów.

Po kilku latach przygotowań zbudowano i niedawno oddano do użytku ścieżkę pieszą, po której dopuszczony jest także ruch rowerów na odcinku Nakło-Łochowice, przy drodze powiatowej nr 1926C.

Rowerzyści chętnie korzystają z oznakowania, które umożliwia im poruszanie się po tej trasie, a to czy jest ona dla nich oraz dla pieszych bezpieczna, sprawdzali w ostatnich dniach funkcjonariusze nakielskiej „drogówki” oraz osoby odpowiedzialne w powiecie nakielskim za infrastrukturę drogową.

Sprawdzano prawidłowość oznakowania i omawiano kwestie mające na celu usprawnienie ruchu na tej ścieżce. Spotkanie dążyło też do wypracowania rozwiązań, które podniosą bezpieczeństwo osób korzystających z tej trasy.


Materriał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)