Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

Z angielskim za pan brat. Uczniowie wzięli udział w pólkolonii

fot. pow.

fot. pow.

Angielskiego nigdy dość! Było to hasło przewodnie w# trakcie półkolonii językowych w dniach 12-16 lipca dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadkach.

Zajęcia prowadzone były przez p. Jolantę Krzemińską i p. Dorotę Krzemińską.

Pierwszego dnia uczestnicy półkolonii utrwalali słownictwo podczas integracyjnych gier i zabaw językowych. Drugiego dnia uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie, nazywali produkty spożywcze oraz sprzęt kuchenny. Trzeciego dnia podczas zabaw na świeżym powietrzu uczniowie opisywali poszczególne części roweru w j. angielskim oraz zapoznali się z przepisami ruchu drogowego, następnie wszyscy udali się na degustację pizzy. W czwartek dzieci wybrały się na wycieczkę rowerową do Rezerwatu Borek, gdzie wykonywali zadania językowe, smażyli pyszne kiełbaski oraz podziwiali piękno przyrody na łonie natury. Tego dnia wszyscy pokonali trasę 20 km. Ostatniego dnia udaliśmy się do kina na film „Luca”, zwiedzaliśmy Bydgoszcz tramwajem wodnym wzdłuż Brdy a po udanym rejsie zjedliśmy pyszne lody na starym rynku. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało gumową piłkę do zabawy na pozostałe dni wakacji.

Organizatorki dziękują Dyrekcji Szkoły p. Lidii Serwińskiej za wsparcie projektu Wakacje 2021 i umożliwienie przeprowadzenia półkolonii na terenie szkoły, p. Renacie Maćkowiak i p. Kamili Świtalskiej za opiekę podczas wycieczek, p. Agnieszce Stałowskiej i p. Małgorzacie Szostak za pomoc w przygotowaniu ogniska, wszystkim rodzicom za owocną współpracę oraz dzieciom za entuzjazm, dobry humor, wytrwałość oraz stwarzanie pozytywnej atmosfery każdego dnia.

Realizacja półkolonii była możliwa dzięki pozyskaniu grantu w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA

Materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)