Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

Z angielskim za pan brat. Uczniowie wzięli udział w pólkolonii

fot. pow.

fot. pow.

Angielskiego nigdy dość! Było to hasło przewodnie w# trakcie półkolonii językowych w dniach 12-16 lipca dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadkach.

Zajęcia prowadzone były przez p. Jolantę Krzemińską i p. Dorotę Krzemińską.

Pierwszego dnia uczestnicy półkolonii utrwalali słownictwo podczas integracyjnych gier i zabaw językowych. Drugiego dnia uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie, nazywali produkty spożywcze oraz sprzęt kuchenny. Trzeciego dnia podczas zabaw na świeżym powietrzu uczniowie opisywali poszczególne części roweru w j. angielskim oraz zapoznali się z przepisami ruchu drogowego, następnie wszyscy udali się na degustację pizzy. W czwartek dzieci wybrały się na wycieczkę rowerową do Rezerwatu Borek, gdzie wykonywali zadania językowe, smażyli pyszne kiełbaski oraz podziwiali piękno przyrody na łonie natury. Tego dnia wszyscy pokonali trasę 20 km. Ostatniego dnia udaliśmy się do kina na film „Luca”, zwiedzaliśmy Bydgoszcz tramwajem wodnym wzdłuż Brdy a po udanym rejsie zjedliśmy pyszne lody na starym rynku. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało gumową piłkę do zabawy na pozostałe dni wakacji.

Organizatorki dziękują Dyrekcji Szkoły p. Lidii Serwińskiej za wsparcie projektu Wakacje 2021 i umożliwienie przeprowadzenia półkolonii na terenie szkoły, p. Renacie Maćkowiak i p. Kamili Świtalskiej za opiekę podczas wycieczek, p. Agnieszce Stałowskiej i p. Małgorzacie Szostak za pomoc w przygotowaniu ogniska, wszystkim rodzicom za owocną współpracę oraz dzieciom za entuzjazm, dobry humor, wytrwałość oraz stwarzanie pozytywnej atmosfery każdego dnia.

Realizacja półkolonii była możliwa dzięki pozyskaniu grantu w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA

Materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)