Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 października 2021

Z alpaką przez powiat nakielski. Projekt będzie realizowany do połowy grudnia

fot. pow.

fot. pow.

Od września w Zespole Szkół w Karnowie odbywają się zajęcia pozalekcyjne dofinansowane przez Starostwo Powiatowe - „Z alpaką przez powiat nakielski”.

23 września uczniowie gościli w Rozwarzynie w Alpakoterapii LasAlpakas, gdzie przypomnieli sobie zasady zachowania się w obecności zwierząt, spacerowali po lesie z alpakami, karmili je, poznali też inne zwierzęta mieszkające w gospodarstwie.

30 września odwiedziliśmy Przystań w Nakle nad Notecią. Spacerowaliśmy wraz z alpakami podziwiając Noteć w jesiennej odsłonie.

7 października odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną hodowlę alpak w Jarużynie „Alpakowy Ogród”. Uczniowie poznali również owieczki, kózki, papugi.

Przed nami jeszcze inne wyjazdy, spacery i spotkania. Jednym z efektów naszych działań ma być kalendarz ze zdjęciami wypraw z alpakami po powiecie nakielskim. Projekt będzie realizowany do połowy grudnia.

Materiał: Agnieszka Gumul
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)