Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Wystawa prac Mikołaja Rzeszowskiego. Technika suchych pasteli

fot. powierzone

fot. powierzone

W szubińskiej bibliotece obejrzeć można wystawę prac #Mikołaja Rzeszowskiego.

Mikołaj Rzeszowski urodził się w Szubinie w lipcu 2004r. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie literaturą i pracami plastycznymi. Wspierany w swych zainteresowaniach przez rodziców.

Mikołaj jest autorem obrazów na okładkach kilkunastu książek wydawanych przez jego ojca. Malarstwa i rysunku uczył się indywidualnie u Malarki, art-terapeutki Katarzyny Baszak, a następnie w kole plastycznym przy szubińskim domu kultury, u artystki, prezes grupy Plama’s, Hanny Zawadzkiej-Pleszyńskiej.

Mikołaj tworzy głównie w technice suchych pasteli, ale nie obcy jest mu rysunek i praca z farbami akrylowymi. Najczęstszym tematem jego prac są portrety będące pastiszami znanych portretów słynnych artystów. Na wystawie zobaczyć możemy też jego oryginalne kompozycje, w tym martwe natury, pejzaż.

Materiał: Mirosław Rzeszowski

Kwiaty.14.02.2020.- sucha pastela Kwiaty.14.02.2020.- sucha pastela

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (8)

  a, w dniu 11-06-2024 08:59:58 napisał:

  Panie Mirosławie, ortografia się kłania.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  adis, w dniu 12-06-2024 18:40:01 napisał:

  Mam wrażenie parcia na przysłowiowe szkło, znam wiele prac dzieci i młodzieży które odznaczają sie prawdziwym talentem. Proponuje więcej skromności.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Budowa hal
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)