Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Wymarzona pogoda na dłuższy marsz. Nie lada wyzwanie dla kadetów

fot. powierzone

fot. powierzone

Na dzień trzeci zaplanowano marsz na orientację#, którego głównym celem jest zdobycie oraz zwiedzenie ruin zamku krzyżackiego w Nowym Jasieńcu.

Pogoda piękna, słoneczna wymarzona na dłuższy marsz. Przed wymarszem dokonano podziału na dwie drużyny. Zbiórka godz. 10.20 wymarsz godz.10.40. Z obozu pierwsze metry i ścieżki na mapach wskazuje podporucznik Łukasz od tego momentu kadeci sami wytyczają drogę. Dotarcie do wytyczonego celu godz. 11.40, chwila odpoczynku i ruszamy w drogę powrotną. Powrót godz.12.50 niezły czas z potwierdzeniem przez podporucznika Łukasza. Odcinek rzędu ok.13 km okazał się nie lada wyzwaniem dla kadetów, ale został uwieńczony sukcesem z gratulacjami od dowódcy podporucznika Ł. Nieradko. BRAWO!!!Obiad i dłuższy odpoczynek do godz.16.30. Godz. 17-ta film ilustrujący udzielanie pierwszej pomocy. Wieczór jak w dni poprzednie czyli sport. ognisko i capstrzyk.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)