Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2024

Wyjątkowy dzień w szkole. Festyn rodzinny na boisku

fot. powierzone

fot. powierzone

Zespół Szkolno-Przedszkolny# im. ”Dzieci Potulic” w Potulicach wraz z innymi podmiotami z terenu Potulic 8 czerwca br. zorganizował na boisku szkolnym ZSP Dzień Dziecka oraz imprezę towarzyszącą, jaką był festyn rodzinny.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się zmaganiami sportowymi dzieci, które wzięły udział w III Biegu o Liść Dębu z Parku Hrabiny Anieli Potulickiej.

Za organizację i sprawne przeprowadzenie biegów odpowiadała dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz Rada Rodziców i instytucje wspierające.

Szkoła zadbała  o znalezienie sponsorów, dzięki którym mogliśmy wręczyć zwycięzcom atrakcyjne nagrody rzeczowe, dzięki staraniom Rady Rodziców zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Niewątpliwie dużą niespodzianką dla wszystkich biegaczy były lody ufundowane przez Radę Rodziców naszej placówki.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali nauczyciele oraz strażacy z OSP Potulice, przedstawiciele policji i straży miejskiej z Nakła nad Notecią, którym serdecznie dziękujemy. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników biegów oraz festynu czuwał Pan Tomasz Niemyjski, któremu serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania należą się strażakom z OSP Potulice, którzy czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem biegów.

Po emocjach sportowych zabawa miała swój ciąg dalszy na dziedzińcu szkolnym, gdzie na przybyłe dzieci i ich rodziców czekało wiele atrakcji.

Nasi podopieczni chętnie korzystali z przygotowanych dla nich propozycji. „Ekologiczny pokaz mody” cieszył się powodzeniem, a przygotowane stroje zachwyciły publiczność. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Kolejną atrakcją był konkurs ekologiczny ph. ” Nasza Ziemia”, a powstałe prace stworzyły piękną wystawę. Uczniowie wykazali  się wiedzą i umiejętnościami w quizach matematycznych, wspinali się po ściance, poddawali  malowaniu twarzy i kolorowych tatuaży, bawili się w pianie, upiększali zaplatanymi warkoczykami, zjeżdżali z dmuchanych ślizgawek.

Jedną z ciekawszych atrakcji było zapewne spotkanie z alpakami, które dotarły do nas dzięki wsparciu  Sołectwa Potulice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim podmiotom, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do radosnego świętowania Dnia Dziecka. Jako gospodarze cieszymy się, że mogliśmy gościć na terenie naszej placówki tak wiele osób-zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szczególne podziękowania kierujemy do służb dbających o bezpieczeństwo podczas całej imprezy i zapewnienie naszym podopiecznym atrakcji oraz sponsorom, wśród których znaleźli się:  Gminna Komisja ds. profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią, Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS, Nadleśnictwo Bydgoszcz, Sołectwo Potulice, Fundacja Potulicka, Zakład Karny w Potulicach, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy, prywatny podmiot oraz  Rada Rodziców ZSP Potulice.

Materiał: Małgorzata Marszałek / ZSP im. "Dzieci Potulic" w Potulicach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)