Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

16 października 2021

Wygrała etap szkolny. Katarzyna Świerczyńska w Olimpiadzie Biologicznej

fot. pow.

fot. pow.

9 października 2021 roku o godz. 9.00 odbył się szkolny# etap Olimpiady Biologicznej, w którym wzięła udział uczennica klasy III biologiczno - chemicznej - Katarzyna Świerczyńska.

Uczennica przez 90 minut rozwiązywała test składający się z 45 pytań typu zamkniętego i otwartego. Zadania obejmowały cały zakres nauczania biologii w liceum od klasy I do IV i często wykraczały poza ten zakres. Pytania były bardzo trudne. Wymagały dużej wiedzy, umiejętności analizowania przebiegu doświadczeń, znajomości metodologii eksperymentów biologicznych, genetycznych i biotechnologicznych.

Chętnych uczniów odsyłam na stronę internetową Olimpiady Biologicznej, gdzie w zakładce Zadania - umieszczony został ten test oraz odpowiedzi do zadań.

Zaznaczę, że Kasia aby przystąpić do olimpiady musiała wcześniej sformułować i zgłosić temat pracy badawczej. Uczennica już w klasie drugiej rozpoczęła przygotowania do olimpiady. Czytała różne podręczniki i dodatkową literaturę, a podczas wakacji letnich przeprowadzała swoje doświadczenia.

Obecnie czekamy na informację zwrotną z komitetu olimpijskiego w sprawie dalszego jej udziału w konkursie - zakwalifikowania do etapu okręgowego w Toruniu. Wówczas przed tym etapem, uczennica przekaże do oceny wykonaną pracę badawczą.

Życzę Kasi dużej wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i dalszych naukowych sukcesów.

Materiał: Kamila Stasiewska - opiekun olimpijki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)