Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

12 marca 2023

Wycieczka uczniów do filharmonii. Uczucia wyrażone na wiele sposobów

fot. powierzone

fot. powierzone

Serduszko puka w rytmie cha–cha. Taki właśnie był temat szkolnego koncertu w Filharmonii #Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, w którym wzięli udział uczniowie klasy VI B, VI C i VIII B Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

Uczucia można wyrażać na wiele sposobów. Tym razem stało się to z wykorzystaniem muzyki. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość usłyszenia wyznań miłosnych ze wszystkich stron świata. W trakcie występu zabrzmiała muzyka poważna, ale także znane i popularne utwory radiowe i telewizyjne. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego 14. dzień lutego jest Świętem Zakochanych oraz czy św. Walenty sam obdarzył kogoś uczuciem miłości. Ponadto słuchacze poznali budowę i działanie takich instrumentów jak klarnet i fagot. Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Kamińska, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Kwaśniewska i Zofia Napierała.

Materiał: Dorota Kamińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)