Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

Wycieczka pełna atrakcji. Zajęcia w Edukacyjnej Zagrodzie Wiejskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

17 maja 2023r. grupa 5-6 latków z Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” oraz grupa# z oddziału w Dębionku wybrała się na wycieczkę do Kozielca.

Dzieci zostały powitane przez Wesołego Kurczaka. Po zapoznaniu się z gospodyniami zagrody, przedszkolaki dostały pierwsze zadanie- szukanie i zbieranie jajek po gospodarstwie. Nazbierały pełen koszyk jajek od różnych zwierząt. Poznały też cykl rozwojowy kurczaka w jajku oraz obserwowały żywe kury i koguty. W Izbie Kujawskiej dzieci poznały narzędzia, urządzenia i zabawki z dawnych lat. Następnie przedszkolaki miały możliwość karmienia zwierząt - kozy, owcy, osła..... W pomieszczeniu „Ziołowy Zakątek” dzieci poznały zioła rosnące w ogrodach , a także rośliny z łąk i pól. Każdy z uczestników wycieczki posadził dla siebie nagietka lekarskiego. Po zwiedzaniu pięknego ogrodu, dzieci miały krótką przerwę na spożycie posiłku oraz wypicie pysznej herbatki. Po posiłku dzieci poznały sposoby prania, jakie były sto lat temu, czyli za pomocą tary i balii. Każdy wyprał chusteczkę i powiesił ją na lince do suszenia. Przedszkolaki podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się o życiu dżdżownic oraz pszczół. Na zakończenie uczestnicy wycieczki piekli kiełbaski w ognisku, które były częścią kolejnego poczęstunku. Podczas wycieczki dzieci zdobyły wiedzę o gospodarstwie wiejskim.

Materiał: Magdalena Drozdowska- wychowawca grupy z oddziału w Dębionku, Ewa Trępała-Ziółkowska – wychowawca grupy 5- 6 latków z oddziału w Sadkach

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)