Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Wycieczka edukacyjno–rekreacyjna. Muzeum, biblioteka i jazda na łyżwach

fot. Dorota Kamińska

fot. Dorota Kamińska

20 stycznia 2023 r. uczniowie klas VIII B, VI B i VI C Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią wzięli udział w wycieczce# edukacyjno – rekreacyjnej do Bydgoszczy.

Najpierw sprawdzili swoje umiejętności podczas jazdy na łyżwach. Niektórzy z tym sportem mieli do czynienia po raz pierwszy. Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego. Dzięki zgromadzonym w nim eksponatom, pamiątkom i wspomnieniom uczestnicy wycieczki poznali życie dyplomatów, Polaków przebywających z dala od ojczyzny, rodziny oraz tułaczy los polskiego żołnierza w czasie II wojny światowej. Mogli tu zobaczyć piękną porcelanę, srebra, zbiory militarne, wspaniałe grafiki oraz inne liczne pamiątki otrzymane przez dyplomatów w czasie wizyt zagranicznych. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła kabina ciszy, w której kiedyś prowadzono tajne rozmowy. Kolejnym celem wyjazdu było zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Uczniowie zwiedzili poszczególne pomieszczenia placówki i zapoznali się z zasadami korzystania z jej zbiorów.

Wycieczkę zorganizowała i przeprowadziła Dorota Kamińska, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Kwaśniewska i Zofia Napierała.

Materiał: Dorota Kamińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)