Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2022

Wycieczka do Warszawy. Głównym punktem było zwiedzanie Sejmu

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 17 czerwca 2022r. uczniowie z nakielskiej Dwójki wyjechali do # Warszawy na jednodniową wycieczkę.

Głównym  celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu i Kancelarii  Prezesa Rady Ministrów oraz zapoznanie się z atrakcjami miasta. Uczniowie do stolicy podróżowali pociągiem. Po Warszawie natomiast przemieszczali się metrem, co dla wszystkich było dużą atrakcją. Zwiedzanie miasta rozpoczęto od Pałacu Kultury i Nauki i przejazdu metrem na bulwary wiślane pod pomnik warszawskiej Syrenki. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie z ogrodów znajdujących się na dachu podziwiali piękną panoramę stolicy.

Kolejnym punktem  był Sejm i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Tam pod opieką przewodnika uczniowie poznali historię tych budynków, zasady funkcjonowania i specyfikę pracy w tych instytucjach. Dużą atrakcją dla uczniów było spotkanie z ministrem Łukaszem Schreiberem, który odpowiadał na liczne pytania dzieci. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od parlamentarzysty pamiątkowe  upominki. Kolejnym etapem wycieczki były Łazienki Królewskie, gdzie podziwiano piękno fauny i flory. Dodatkową atrakcją ogrodu, szczególnie dla chłopców była limuzyna marszałka Piłsudskiego.

Następnie uczniowie traktem królewskim, mijając ambasady różnych państw  udali się na Stare Miasto. Tam podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca. W drodze powrotnej na dworzec zobaczyli Plac Defilad oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Pobyt w Warszawie był dla wszystkich ciekawym doświadczeniem i interesującą lekcją historii. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili do Nakła.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)