Dziś mamy 24 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

05 października 2020

Wycieczka do Sanktuarium w Toruniu. Uczestnicy wzięli udział we mszy świętej

fot.  Kamila Marosz, Alina Polowiec

fot. Kamila Marosz, Alina Polowiec

Dnia 24 września 2020r. grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka #w Kcyni wraz z opiekunami, zachowując reżim sanitarny z powodu COVID-19, wybrała się na wycieczkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Wyjazd odbył się w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.”, finansowanego przez STAROSTWO POWIATOWE W NAKLE NAD NOTECIĄ. W drodze zatrzymaliśmy się pod Toruniem, w miejscu upamiętniającym kapelana Solidarności ks. Jerzego Popiełuszkę (jego uprowadzenie, męczenie i zamordowanie). W Toruniu uczniowie zwiedzili Sanktuarium: ołtarz - replikę prywatnej kaplicy papieża Jana Pawła II w Watykanie z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej (podpisanym przez św. Jana Pawła II), z relikwią - ampułką z jego krwią,  Kaplicę Pamięci o Sprawiedliwych.  Zobaczyli też pomnik papieża Jana Pawła II, stałą wystawę poświęconą jego pielgrzymkom do Polski oraz wystawę dwustronną „Wielcy ludzie o Bogu”. Uczestnicy wycieczki wzięli udział we mszy świętej koncelebrowanej w Sanktuarium. Pod koniec pobytu w Toruniu zjedli pyszny obiad. Następnym etapem projektu będą warsztaty plastyczne na terenie szkoły, pn. „Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”.

Autorki projektu p. Kamila Marosz i p. Alina Polowiec dziękują uczniom za wzorowe zachowanie w czasie podróży i pobytu w Sanktuarium, a także sumienne przestrzeganie zasad sanitarnych.

materiał: Alina Polowiec   

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)