Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2022

Wycieczka do Poczdamu. Uczniowie z Czwórki i Żeglugi w Parku Filmowym

fot. pow.

fot. pow.

15 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej,# Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle oraz absolwenci odwiedzili Park Filmowy Babelsberg w niemieckim Poczdamie.

Powstałe w 1911 roku na potrzeby niemieckiego przemysłu filmowego studio filmowe w Poczdamie Babelsberg jest dzisiaj nie tylko studiem produkcji filmowej i telewizyjnej, ale również częścią Miasteczka Mediowego, do którego należą m.in.: Park Filmowy Babelsberg, Uniwersytet Filmu i Telewizji im. Konrada Wolfa, centrum transmisyjne lokalnego ośrodka telewizji Rundfunk Berlin-Brandenburg, Muzeum Radia Niemieckiego, i Niemieckie Archiwum Radiowe. To z tym miejscem związane są przedwojenne filmy z Marleną Ditrich. Z dzisiejszej poczdamskiej „fabryki snów” pochodzi co czwarty film oglądany w kinach.

Uczniów jednak najbardziej zainteresowały atrakcje kina 4D, średniowieczne miasteczko, ogród małego Mucka, przejażdżka łódkami w Panamie oraz pokazy kaskaderów w arenie „Wulkan”. Po pełnym wrażeń pobycie w parku filmowym czas wolny uczniowie spędzili na poczdamskiej starówce.

Wyjazd dla uczniów Czwórki został dofinansowany z budżetu Gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w ramach akcji „Lato 2022”. Przed wycieczką realizowano zajęcia profilaktyczne.
Wycieczkę przygotował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Brygida Majewska, Małgorzata Kwaśniewska i Dorota Kamińska.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)