Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2023

"Wszystkie dzieci nasze są". Szkolny koncert z okazji Dnia Dziecka

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (J.Korczak). 1 czerwca głównym zadaniem w# Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu było wywołanie uśmiechu na twarzach uczniów. Tego dnia odbył się przygotowany przez Panią Ilonę koncert piosenki dziecięcej zatytułowany: "Wszystkie dzieci nasze są".

Oprócz występujących dzieci, na scenie pojawili się również dorośli. Nauczyciele i pracownicy szkoły chcieli pokazać uczniom, że trzeba i warto przełamywać swój wewnętrzny opór i wstyd, chociażby przed publicznymi występami na scenie. Taka inicjatywa jest też świetnym sposobem na integrację! Nauczyciele i pracownicy szkoły pokazali, że mają dystans do siebie i potrafią się doskonale bawić występując przed dziecięcą publicznością. Zwieńczeniem koncertu był występ Pani Dyrektor która razem z dziećmi zaśpiewała myśl przewodnią koncertu: "Wszystkie dzieci nasze są" . Gromkie brawa świadczyły o tym, że udało się rozbawić naszych uczniów. Niespodzianką od rady rodziców były zapiekanki, wata cukrowa i lody a na  boisku szkolnym czekały konkurencje sportowe.  Mecz w siatkówkę: młodzież kontra nauczyciele zakończyła dzień dziecka w naszej szkole.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)