Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

13 maja 2022

Wsparcie dla Ukrainy. Zaangażowane jest również JRS Kowalewko

fot. pow.

fot. pow.

Od pierwszych dni wojny JRS w Kowalewku prowadzi# działania wspierające akcję humanitarną dla ludności cywilnej z terenów całej Ukrainy.

Przy współpracy z samorządem lokalnym oraz dzięki wsparciu proboszcza Parafii Sipiory ks. Jarosława Rusnak, a także za pośrednictwem mediów lokalnych udało się zebrać i dostarczyć wiele niezbędnych produktów żywnościowych oraz medykamentów. Strażacy z Kowalewka podjęli stałą współpracę z przedstawicielami samorządów Ukrainy i Armii Ukraińskiej co pozwoliło na bezpośrednie dostarczanie darów wprost do miejsc ciężko dostępnych przy linii frontu. Sporym wyróżnieniem dla tej działalności są nieustannie płynące podziękowania jak również wyróżnienia i odznaczenia od poszczególnych władz Ukrainy. Wśród wyróżnionych są również samorządy z terenu powiatu nakielskiego w tym Miasto i Gmina Kcynia jak również Wójt Gminy Sadki Pan Dariusz Gryniewicz za daleko idącą pomoc w organizacji zbiórki darów oraz doposażenia Obrony Terytorialnej w Łucku. Należy zaznaczyć, że głównym koordynatorem z ramienia JRS dotyczącym spraw związanych z wsparciem Ukrainy jest rat.spec. Marek Kończewski, który od początku wojny uczestniczył w kilkudziesięciu wyprawach humanitarnych, przemierzając wielokrotnie całą Ukrainę również na linię frontu. Jako jeden z pierwszych docierał w miejsca niedostępne dla mediów i zwykłych cywili z narażeniem zdrowia i życia, często w trakcie ostrzału prowadził ewakuację mieszkańców poszczególnych miejscowości. Działalność ratowników JRS została dostrzeżona przez samorząd Hrubieszowa, który aktywnie wspiera konwoje humanitarne i przejmuje ciężar związany z zabezpieczeniem logistycznym ratowników udających się w głąb Ukrainy. Efektem działań na tzw. pierwszej linii było zaproszenie przedstawicieli JRS do wielu programów radiowych i telewizyjnych często na żywo w trakcie prowadzonej ewakuacji należy tutaj wspomnieć Panią redaktor Sylwię Wysocką z Wasze Radio FM, Pana Mariusza Gratkowskiego oraz Państwa Jagodzińskich z Radio Nakło którzy relacjonowali od początku wojny wiele audycji, oraz wspierają działania jednostki z Kowalewka.

Zaangażowanie zespołu wolontariuszy działających w JRS Kowalewko na rzecz pomocy wojennej Ukrainie nabrała wymiaru priorytetowego i stanowi jeden z istotnych elementów zbiórki darów, a także jest swoistym egzaminem z działań JRS poza granicami kraju. Obecnie zespół wydelegowany do tego celu liczy 8 osób, które koordynują pozyskiwanie wyposażenia i ubiegają się o pomoc materialną jak również finansową dla możliwości dalszego prowadzenia działań. Głównym koordynatorem JRS w kraju i wspaniałym organizatorem jest Pan Paweł Karcz mobilizujący różne środowiska na rzecz wojennej pomocy Ukrainie oraz dbający o logistyczne i finansowe wsparcie strażaków z Kowalewka.

Materiał: JRS Kowalewko / red. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Kkkk, w dniu 13-05-2022 11:04:45 napisał:

  Wstyd że oni są z naszej gminy!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  kurka, w dniu 13-05-2022 11:20:19 napisał:

  po co i dlaczego ten portal pisze cały czas o tym pseudo osp kowalewko? przestańcie ich promować oni są zupełnie niepotrzebni i nawet powiem więcej dobrze byłoby gdyby w końcu radni z gminy ich rozwiązali!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Piotr, w dniu 13-05-2022 14:33:38 napisał:

  Komandosi z Kowalewka mają swój czas

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Kawski kiełbasa śląska
11,99PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Kapusta młoda
3,99PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)