Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 października 2021

Wolontariusze ponownie zaangażowani. Przyjechali do schroniska

fot. UM w Łobżenicy

fot. UM w Łobżenicy

2 października br. siedem wolontariuszek należących do# Szkolnego Koła Wolontariatu „poMOCNI” przy Szkole Podstawowej im. KEN w Łobżenicy: Agata Sik, Weronika Łassa, Julia Lewicka, Julia Skrzypczyńska z kl. 7c, Julia Pawłowska, kl. 8b i Agata Klawiter oraz Olga Wrzalik, kl. 8c dzięki rodzicom, którzy dowieźli i odebrali dziewczęta z miejsca wolontariatu, przyjechały do swych czworonożnych przyjaciół z „Kundelkowa” w Ferdynandowie. Na miejscu na wolontariuszki czekały: Mariola Skoworońska, która na co dzień bardzo troskliwie opiekuje się psami przebywającymi w Przytulisku, a także jedna z opiekunek SZKW- Aleksandra Baumann.

„poMOCNE” zabrały: Lessi, Lunę, Bruna, Barrego, Rockiego oraz Luisa na półtoragodzinny spacer. Psy nie posiadały się z radości, ale również wolontariuszki były bardzo szczęśliwe, że to piękne, słoneczne, jesienne popołudnie mogły poświęcić mieszkańcom Przytuliska. Nie obyło się, oczywiście, bez pieszczot, zabawy i przysmaków, które przywiozły wolontariuszki, jedna z nich ofiarowała Rockiemu, kolorową linę do zabawy.

Budujące jest takie empatyczne podejście młodych ludzi do zwierząt, to, że swój wolny, sobotni czas poświęcili psom, które kiedyś zostały dotkliwie skrzywdzone przez człowieka tym, że pozbyto się ich jak starego, zbędnego mebla.

Materiał: UM w Łobżenicy

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)