Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

10 października 2020

Wojskowa uroczystość na dziedzińcu szkoły. Przysięga i ślubowanie uczniów kadetów

fot. MM

fot. MM

10 października już po raz siódmy w historii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. #prof. E. Chroboczka w Szubinie zorganizowano uroczystość ślubowania oraz przysięgę uczniów kadetów klasy wojskowej. Zapoczątkowała ją msza święta w parafii pw. św. Marcina Biskupa celebrowana przez ks. Pawła Białczyka.

Po zakończeniu mszy świętej, uczestnicy uroczystości przemaszerowali z kościoła na teren szkoły w towarzystwie członków sekcji motocyklowej „Mroteckie Anioły”. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego oraz powitaniu uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości przez koordynatora uroczystości mjr rez. Jarosława Odrobińskiego, odbyła się druga część uroczystości, ślubowanie oraz przysięga uczniów – kadetów I klasy wojskowej. Ślubowanie złożyli także uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia, a całe wydarzenie było połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Na zakończenie, uczniowie starszych klas zaprezentowali pokaz musztry, który zrobił spore wrażenie na wszystkich uczestnikach wydarzenia.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Szubin, w dniu 10-10-2020 16:19:02 napisał:

  Żółta strefa? Maseczki? Za tydzień Szubin strefa czerwona.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (10)

  ramirezwss, w dniu 10-10-2020 17:16:23 napisał:

  Ciekawe ile by było chętnych do munduru gdyby wróciła zasadnicza służba wojskowa, te organizacje paramilitarne śmieszą

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jo, w dniu 10-10-2020 19:29:19 napisał:

  Nauczyli byście porządnie berety zakładać i honory oddawać!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (2)

  Krytyk Społeczny, w dniu 10-10-2020 21:42:23 napisał:

  Cel sam w sobie szczytny,ale ci co doradzają premierowi,kompletnie oderwani są od rzeczywistości.Powielają te same błędy co przy pierwszych ograniczeniach.A tych była cała masa a konsekwencją była ostateczna rezygnacja z godzin dla seniorów.Wątpliwości dotyczą na przykład tego jak sprawdzać wiek klientów. Czy można poprosić osobę, co do której są wątpliwości, o okazanie dowodu osobistego? A jeśli tak, to na jakiej podstawie prawnej to robić? No i pytanie co z młodszymi klientami, którzy ociągają się i minutę po 10:00 nadal są w środku zakupów. Wypraszać ich? Co z Galeriami handlowymi i placami targowymi-? W poprzednim rozporządzeniu na wniosek branży i samej pani Emilewicz rząd się z tego wycofał.Sklepy notowały spore straty.Biorąc pod uwagę okres przedświąteczny jaki nas czeka-"branża" zrobi wszystko by ten zapis szybko zmienić,uchylić bo on kompletnie niczego nie zmienia,zważywszy że gro sieci handlowych w tym Biedronka wydłużają godziny pracy nawet do godzin nocnych a ruch w takich sklepach jest znacznie mniejszy i z całą pewnością bezpieczniejszy.Seniorzy robią tak naprawdę zakupy przez cały dzień bez ograniczeń czasowych chodzą do nich po kilka razy.Wielu sprzedawców, ale też klientów uważało więc, że przepisy regulujące godziny dla seniorów nie miały najmniejszego sensu. Najczęściej w godzinach 10-12 w sklepach pojawiały się pojedyncze osoby, albo świecił on całkowitymi pustkami.Czy teraz będzie inaczej-? nie sądzę.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  zxc, w dniu 11-10-2020 00:22:16 napisał:

  A jeśli żołnierz jest niewierzący lub innego wyznania czy uszanowano jego wiarę?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Krz, w dniu 12-10-2020 02:22:14 napisał:

  O teraz tak się maski nosi?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Xxx, w dniu 12-10-2020 15:57:57 napisał:

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Meble kuchenne
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zabiegi odmładzające
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Budowa magazynów
Meble kuchenne
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)