Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 lutego 2024

Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek. Jakub Cybulski laureatem

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

W czwartek, 1 lutego w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury# w Bydgoszczy odbył się "X Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek”.

W konkursie brali udział soliści i zespoły wyłonione w eliminacjach szkolnych do reprezentowania placówki. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie reprezentowali: soliści – Jassica Leśniewska, Jakub Cybulski oraz członkowie zespołu – Jagoda Chmal, Jacek Fronckiewicz, Aleksander Fronckiewicz, Michał Kuczak i Michał Sikorski.

W festiwalu wystąpili podopieczni szkół i placówek z województwa kujawsko-pomorskiego. W kategorii soliści, Jakub Cybulski zajął I miejsce za pastorałkę pt. "Poszły dzieci do Betlejem". W kategorii zespoły – wyróżnienie otrzymał zespół z naszej szkoły za kolędę "Tryumfy Króla Niebieskiego".

Gratulujemy młodym wykonawcom! Dziękujemy za wspaniałą imprezę i miłe przyjęcie organizatorom - OSOW nr 3 w Bydgoszczy.

Materiał: Zbigniew Sabaciński / Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3
udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)