Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

Włoskie smaki w przedszkolu. Popisy małych szefów kuchni

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

W minionym tygodniu sale przedszkolne Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w# Dziewierzewie zamieniły się we włoskie pizzerie.

Do zadań naszych małych szefów kuchni należało: formowanie kulek drożdżowych, rozwałkowanie ciasta na kształt pizzerinki, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Każde dziecko komponowało swoją pizzerinkę według własnego uznania. Tak przygotowane, wypiekały się w przedszkolnej kuchni by na drugie śniadanie młodsze dzieci z grupy Kotki i starsze dzieci z grupy Sówki mogły cieszyć się ich smakiem. Efekty pracy małych szefów kuchni były niesamowite!

Materiał: Oliwia Kędziora / SP Dziewierzewo

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)